У селі Бердичівського району виявлено сказ — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

У селі Бердичівського району виявлено сказ

13 січ. 2022

Таку новину на сторінці у Фейсбуці повідомила Семенівська громада.

У повідомленні йдеться про те, що на території с. Семенівка Семенівської громади зафіксовано захворювання лисиці на сказ. Це підтверджується лабораторним дослідженням в Житомирській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.


У зв'язку з цим, вчора у терміновому порядку, було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Семенівській сільській раді, яка вирішила:


1. Населений пункт с. Семенівка з прилеглими до нього територіями відстанню 1,5 км оголосити неблагополучними по сказу тварин.

2. Ввести в с. Семенівка карантинні обмеження по сказу тварин з 12.01.2022 року.

3. Затвердити заходи по оздоровленню і профілактиці захворювань тварин на сказ в с.Семенівка та загрозливої території.


Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.


Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри; потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.


Симптоми сказу:
У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів: місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом); кількості й активності вірусу, що потрапив у рану; віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).


Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.