Вівторок, 17 Трв

Вже вдруге продавці піротехніки у Бердичеві уникнули покарання

Як на минулому засіданні адміністративної комісії, так і на цьому серед протоколів були ті, які стосувалися продажу піротехнічної продукції на території центрального ринку Бердичева. І хоч свята вже закінчилися, але порушників було виявлено в грудні, та відповідно до процедури протоколи надходять нині.

От тільки члени адміністративної комісії вже вдруге такі протоколи, складені працівниками правоохоронних органів, закривають. І на те є певні причини. Ще минулої середи, коли на розгляді були протоколи про продаж на ринку ялинок без дозвільних документів і згідно зі статтею 159 призначали максимальний штраф – 51 гривню, члени адмінкомісії не зрозуміли, що серед цих паперів робить протокол про продаж піротехніки. В ньому також було написано, що порушена стаття 159, мовляв торгівля без документів.


Але одна із членів комісії зазначила, що в даному випадку вказана зовсім не та стаття КУпАП. Юристи міської ради і представник торгового відділу разом з секретарем адмінкомісії розбирались у цій ситуації і дійшли до рішення, що в КУпАП є стаття прямої дії за такі правопорушення – 195-6 («Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів»). Там чітко прописано, що торгівля піротехнікою тягне за собою покарання у вигляді штрафу в сумі від 595 до 1020 гривень перший раз і від 1020 до 1700 за повторно вчинене правопорушення протягом року. Крім того, стаття передбачає конфіскацію піротехнічних засобів.


На вилучення, як зазначила представник торгового відділу, потрібно витратити чимало часу. Адже доведеться описати весь наявний товар, а це суми у 20-30 тисяч гривень. Можливо, тому і потрапляють такі продавці у когорту тих, хто продає ялинки, чебуреки, свіжу рибу тощо без дозвільних документів. Хоча поліція пояснила, що у них нові працівники і вони ще не зовсім розбираються, яку саме статтю КУпАП у цьому випадку застосовувати до правопорушника.


Цього разу також був протокол, складений поліцією, про те, що бердичівлянин1991 року народження 29 грудня на території бердичівського кооперативного ринку здійснював торгівлю піротехнічними виробами без відповідних дозвільних документів. Тому аналогічно до минулого випадку, коли протокол був закритий, так само вчинили члени адмінкомісії і цього разу. Тому колега попереднього продавця також уникнув штрафу.


Насамкінець було вирішено направити від імені адмінкомісії офіційний лист з підписами до поліції з проханням, аби їхні працівники складали документи відповідно до законодавства. Бо, на думку комісії, призначати за торгівлю піротехнікою 51 гривню штрафу – це неправильно.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.