Вівторок, 28 Червня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівлянам приготуватись: поліцейські автомобілі «фантоми» від сьогодні стежать за порядком на дорогах

25 січ. 2022 Власкор

Такі автомобілі, за словами голови патрульної поліції Олексія Білошицького, вже від сьогодні, 25 січня, починають повноцінно патрулювати дороги України.

Про нові автомобілі та їх призначення розповів і керівник МВС Денис Монастирський, зазначивши, що головна функція «фантомів» - превентативна. Мовляв, вони запобігатимуть правопорушенням та наслідкам, а також сприятимуть дотриманню водіями правил дорожнього руху, покращивши тим самим ситуацію на дорогах.


Такі автомобілі марки «Skoda Kodiaq» не мають розпізнавальних знаків поліції, сертифіковані за модулями "В" та "F", унормовані відповідно до всіх вимог держстандартів та здатні фіксувати порушення ПДР.


В автомобілях є системи контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які вимірюють швидкість як під час руху самого «фантому», так і коли він стоїть. Системи контролю правопорушення зафіксували і далі зчитують та розпізнають номерні знаки, перевіряючи їх в базах даних.


Потім ці дані будуть відправлені до системи автоматичної фіксації, яка їх опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності притягуватимуть власника автівки чи належного користувача. Причому майже всі правопорушення швидкісного режиму фіксуватимуться в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника і в обох напрямках дорожнього руху - попутному і у зворотному.


Що ж до неавтоматичного режиму фіксації порушень ПДР, то їх здійснюватиме спецавтомобіль двома відеокамерами, які можуть фіксувати порушення ПДР, як попереду, так і позаду службового авто. Олексій Білощицький зазначає, що це буде відбуватися нечасто і по відношенню до найбільш зухвалих і небезпечних для учасників дорожнього руху порушень ПДР. Їх будуть помічати інспектори під час патрулювання «фантомом». Це стосується проїзду на червоне світло чи перетину подвійної суцільної, що може призвести до дуже серйозних наслідків.


Інспектори у патрульному автомобілі «фантом» відповідно до статті 35 Закону України "Про Національну поліцію" зупинятмуть автомобілі порушників та розглядатимуть справи про адміністративні правопорушення. Притягувати до відповідальності в такому випадку будуть водіїв автомобілів, яких зупинили.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.


Відповідно до Держпрограми Мінінфраструктурою в цьому році планують закупити 30 таких спеціальних автомобілів. Кілька наявних вже розпочали роботу, а тому бердичівлянам, котрі часто-густо їдуть у справах або подорожують дорогами України, варто враховувати це та дотримуватись швидкісного режиму та інших правил дорожнього руху.

fantom1

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.