Неділя, 25 Вересня

Платити своїй доньці аліменти зобов’язав жінку бердичівський суд

01 лют. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Позбавлення батьківських прав не звільняє особу від обов’язку утримувати свою дитину до повноліття – ці та інші норми сімейного законодавства лягли в основу нещодавнього рішення суду про стягнення аліментів із жінки, позбавленої батьківських прав.

З таким позовом звернулась бабуся-піклувальник неповнолітньої дівчини: просила стягнути з відповідачки аліменти у розмірі трьох тисяч гривень щомісячно, починаючи з дня пред’явлення позовної заяви і до досягнення онучкою 18-річчя.

Свої вимоги жінка обґрунтувала тим, що відповідачка є матір’ю дитини, щодо якої через неналежне виконання батьківських обов’язків була позбавлена батьківських прав. Добровільно платити аліменти на доньку, котра перебуває на утриманні позивачки, мати не бажає, хоча є працездатною та має змогу надавати вказану суму коштів.


Після дослідження матеріалів справи й аналізу законодавства суд дійшов висновку, що відповідачка зобов’язана утримувати свою дочку до повноліття навіть попри те, що позбавлена батьківських прав. Аліменти можуть присуджуватись або у частці від доходу, або у твердій грошовій формі (за вибором того з батьків чи іншого законного представника, з яким проживає дитина).


Відповідачка своєї позиції суду не повідомила, також від неї не надходило заперечень проти позову чи доказів, що свідчили б про неможливість сплачувати аліменти у розмірі, заявленому позивачкою. Тож вимоги останньої суд повністю задовольнив: із матері будуть стягувати 3 000 грн аліментів щомісяця на утримання неповнолітньої дочки.
Рішення іще не набрало законної сили.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.