Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Чим може зайняти себе молодь у Бердичеві?

Очевидно, що хоча б раз, але таке питання виникало у кожного дорослого бердичівлянина, який не звик до того, що у місті раніше був великий вибір варіантів проведення дозвілля для молодшого покоління. А от нині у Бердичеві є цілий перелік того, куди можна піти у вільний вечір чи вихідний, заняття, які можна зробити для себе улюбленими, гуртки та напрямки діяльності, в яких можна себе реалізувати.

І якраз про це у перший день тижня – понеділок – розповідали головам шкільного самоврядування та самоврядування коледжів і заступникам директорів з виховної роботи на цікавій, неординарній, веселій і змістовній зустрічі в актовій залі міської ради.


Головувала заходом начальниця відділу молоді та спорту Бердичівської міської ради Лілія Березовенко, зазначивши, що у нашій громаді є багато активної молоді і її потрібно згуртовувати, виробляючи правильну стратегію руху у напрямку, потрібному і молоді, і громаді.


Ця зустріч була проведена у форматі ознайомлення, аби зацікавити, запропонувати щось, допомогти, можливо, знайти себе у чомусь. В свою чергу, відділ молоді та спорту хоче знати, чим цікавиться нинішнє покоління підлітків та взамін показати, чим займається і в чому полягає робота відділу, як працює влада і як можна з нею комунікувати та взаємодіяти.


До речі, у Бердичеві вже створена молодіжна рада, а також подана заявка на конкурс «Молодіжна столиця України». Але, як наголосила Лілія Березовенко, місту не вистачає молодіжних ідей, щоб зробити його привабливим, особливо для тієї ж таки молоді, які після здобуття освіти хотіли б повертатися назад.


На зустрічі було що сказати і було що показати, адже спікерами виступили директор міського Палацу культури Валентина Бабич, директор Публічної бібліотеки з філіями Тетяна Кущук, куратори молодіжного Центру «М-формація», голова молодіжної ради Олексій Тростянський, актор «Музично-драматичного театру Олег Яценко. І присутні у залі почули багато нового, отримали запрошення долучитися до проектів, ідей, напрямків роботи тощо, розповісти про це друзям, запросити їх приєднатися.


У роботі міського Палацу культури пріоритетним напрямком роботи є молодіжна творчість. На базі закладу діють потужні молодіжні об’єднання. Найперше - фотошкола F/5.6, яка дає можливість здобути знання у сфері фотографування завдяки досвідченим майстрам фотографії. Вони діляться своїм досвідом, розкривають секрети вдалих кадрів та пояснюють, куди може привести потім ця професія. Не варто забувати і про творчу лабораторію «Живий звук», яка має гарну матеріально-технічну базу, облаштовану студію, звукову апаратуру, акустичні елементи і багато іншого, а найголовніше – виробляє сучасну якісну музику та навчає тих, хто має бажання.


І надзвичайно важливим проектом, який, за словами Валентини Бабич, планують реалізувати найближчим часом, є створення нового об’єднання «Культурно-креативний хаб», де творча музична молодь може зібратися під одним дахом, аби ділитися досвідом, навчатися і навчати. І такий розташується у приміщенні колишнього кафе «Магія ночі», він буде світлим, просторим завдяки власним силам працівників міського Палацу культури. Цей хаб створюють для змістовного проведення дозвілля молоді, адже за останні два роки, у часи пандемії, її активність дещо знизилася.


Не забула директор міського Палацу культури згадати і про театральне мистецтво, яке спрямоване на реалізацію творчого потенціалу молоді. Активно діє «Музично-драматичний театр на Європейській» і багато хто з молодого покоління долучається, аби навчатися театральному мистецтву. Тому є ідея створити молодіжний театр, який згуртує молодь, надихне у вільний час займатися чимось цікавим та корисним. Тим паче, що у планах – і зустрічі з митцями, і стартапи, і тематичні вечори, і концертно-розважальні програми... А на квітень, до речі, вже заплановано спроектувати і провести разом зі школами і коледжами молодіжний фестиваль гумору.


На зацікавлення молоді крутими проектами, ідеями і розвагами був спрямований і виступ Тетяни Кущук, яка зазначила, що раніше про залучення молоді до чогось неординарного і цікавого можна було лише думати, а нині це є, це доступно і потужним осередком цього є молодіжний центр «М-формація». Куратори центру – Жанна Ільїна, Денис Трохимчук, Владислав Доробалюк та Інна Куліш – знають, як зацікавити кожного, про що поспілкуватися, як зробити вільний час та вихідні молоді не сірими та буденними, а такими, що хлопці і дівчата хотіли щоразу сюди приходити. І це у них виходить якнайкраще, бо весь свій час, з ранку до пізнього вечора вони присвячують улюбленій роботі: тренінги, ігри, батли, дозвілля для наймолодших і навіть для найстаршого покоління, волонтерські заходи, конкурси, святкові програми, форуми, підготовка до ЗНО і багато іншого.


Ознайомив присутніх із роботою нещодавно створеної молодіжної ради її голова Олексій Тростянський, пояснивши, що саме вона має на меті опікуватися молоддю нашої громади і що це своєрідний місток між молоддю і владою. Тобто міській владі цікаві ідеї молодого покоління щодо організації свят, щодо проблем у місті, щодо їхнього погляду на ті чи інші речі. Голова молодіжної ради впевнений, що потрібно дослухатися до думок молодих людей, враховувати їхні пропозиції і подавати їх на розгляд міському голові. Адже місто творять його люди, а тим паче молоді, енергійні, натхненні та сповнені ідей.


Фінальним акордом цієї ознайомлювальної зустрічі став виступ представниць туристично-інформаційного центру, створеного у жовтні минулого року. Для молоді такий центр може організувати тематичні екскурсії, реалізувати подані ними ідеї щодо проведення таких екскурсій. Крім того, як було зазначено, туристично-інформаційний центр може організувати такі відвідини на підприємства, якими славиться наше місто: пивоварний завод, машинобудівний завод, «Три Ведмеді», їхню роботу та їхню продукцію. В список можуть увійти навіть комунальні підприємства та міська рада і її відділи.


Не соромитися, а долучатися, цікавитися, приходити і ознайомлюватись з тими місцями, локаціями, людьми, проектами тощо закликав наприкінці зустрічі радник міського голови Артур Іваненко. Адже іноді те, про що не можеш говорити з батьками чи друзями, можна обговорити з тими, хто на такій же, так би мовити, хвилі. Можна кудись поїхати, щось реалізувати, знайти себе у якійсь справі чи навіть елементарно побороти страх виступу перед публікою. У цьому допоможуть та підтримають. Тому, як зазначила заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська, і було скликано лідерів шкіл та коледжів, голів самоврядування, аби після такої зустрічі вони могли донести до своїх однокласників, школярів своїх шкіл, друзів та знайомих, інформацію про людей, які працюють у нашій громаді з молоддю і про ті місця, куди можна приходити, напрямки роботи, в яких можна і варто брати участь, ідеї, які варто демонструвати, а не ховати.

molod 1

molod 2

molod 3

molod 4

molod 5

molod 6

molod 7

molod 8

molod 9

molod 10

molod 11

molod 12

molod 13

molod 14

molod 15

molod 16

molod 17

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.