Вівторок, 4 Жовтня

Через Бердичів продовжують їхати біженці

Так, сьогодні тут була група людей, які втікають від жахіть війни з Київщини та півночі Житомирщини.

 


Їх лише кілька днів тому звільнили воїни ЗСУ, перевезли до Житомира, а вже звідти, через наше місто, вони добираються далі на захід. Більша частина групи вирішила не чекати евакуаційного потягу на Львів, який сьогодні буде слідувати через Бердичів, а поїхали електричками на Шепетівку. Але кілька чоловік все-таки залишились і розповіли журналісту свою жахливу історію.

 


Жінки жили в селі Слобода-Кухарська колишнього Іванківського району, яке ближче розташоване до Малина, ніж до центру свого колишнього, а тим більше нинішнього (Вишгородського) районів. Поряд з селом йде автотраса Іванків – Кочерів (колишня бетонка стратегічного значення), по якій і прийшла до них новітня військова чума.


Російські окупанти зрівняли з землею всю їхню вулицю. По вулиці їхав вогнемет і спалював будинки один за одним. Жителі ховались де тільки могли і майже два тижні не мали чим харчуватись.


І лише після контратаки українських військових отримали змогу виїхати звідти. Винахідливі селяни познімали з залишеної російської техніки рації, приховавши їх, а потім віддали нашим. Військові організували вивезення мирних жителів в Радомишль, а звідти вже в Житомир.


Спеціального волонтерського пункту на Бердичівському вокзалі немає, але громадські активісти, які допомагають правоохоронцям охороняти стратегічний об’єкт та слідкувати за порядком під час евакуації, допомагають проїжджаючим всім, чим можуть.


Ось і сьогодні, вони поділились з жіночками частиною своєї їжі, налили гарячого чаю та дали кілька теплих речей, які так необхідні в дорозі. А начальник станції особисто підійшов і пообіцяв повідомити про прибуття евакуаційного потягу, як тільки він приїде на попередню станцію.


Як розповіли активісти, сьогодні вже, звичайно, не такий людський потік, як був на минулому тижні, але все одно люди їдуть і їдуть...

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

bizgenci1

bizgenci2

bizgenci3

bizgenci4

bizgenci5

bizgenci6

bizgenci7

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.