Неділя, 25 Вересня

У Бердичеві знімають останні пам’ятники радянської доби. Відео

Сьогодні зранку комунальна техніка та працівники «Бердичівкомунсервісу» прибули на площу перед універмагом «Ювілейний» та взялись за роботу.

 


Керував ними директор підприємства, слідкували за цим начальник житлово-комунального відділу міськвиконкому та радник міського голови, а охороняли їх патрульні відділу поліції.

 


Але все йшло по плану, ніхто не кидався під ківш навантажувача чи під колеса трактора. Нечисленні перехожі або спокійно дивились, або ж підтримували роботу комунальників.


Адже всі розуміли, що пам’ятник героям жовтневої революції, встановлений на її десятиріччя, просто випадково пережив на кілька років пам’ятники Леніну та Фрунзе, які були знесені в 2014 році, чи пам’ятник Котовському, знятий на кілька років пізніше.


Просто весь цей час точились суперечки чи це просто пам’ятник, чи все ж надмогильний камінь. Та, як бачимо, війна поклала їм кінець. 15 квітня вийшло розпорядження голови обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, яким були внесені зміни до документу 2016 року, і до довгенького списку об’єктів декомунізації додалась ще й точна адреса цього пам’ятника.


Комунальники акуратно зняли верхню стелу (до речі, колись вона була частиною стели, на якій стояв бюст російського імператора, але більшовики її пристосували для радянського монумента), а потім почали розбирати й інші елементи конструкції.


Що буде на цьому місці поки що ніхто не знає. Можливо, якийсь новий пам’ятник, а, можливо, просто квітник чи частина площі.

pamyatnik1

pamyatnik2

pamyatnik3

pamyatnik4

pamyatnik5

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.