Роздрукувати цю сторінку

Вони прийшли першими: польські волонтери, учасники проєкту «Traktoriada», – з гуманітарною місією у Бердичеві

13 трав. 2022 Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Відомий своїм проєктом «Traktoriada» польський мандрівник Marcin Obałek із перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну почав допомагати українським біженцям у Польщі та безпосередньо жителям різних міст нашої держави. Разом зі своїми друзями з Білостока  доставив гуманітарний вантаж в Україну близько десяти разів. Маршрут до Бердичева став звичним. Особлива увага – військовослужбовцям, захисникам-оборонцям і закладам, які опікуються проблемами людей з інвалідністю.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Obalek 03

Проєкт «Traktoriada»: навколо світу – верхи на тракторі

Проєкт «Тракторіада» стартував у 2002-му році. Саме тоді «Ursus 6014», виготовлений у Любліні, вирушив на підкорення Південної Америки. Чому саме таким оригінальним способом – верхи на сільськогосподарському тракторі? Жодна машина не має подібних позашляхових можливостей, як цей транспорт, щоб об'їздити найдальші куточки планети, куди нездатні дістатись автомобілі. Мандрівники подолали чимало кілометрів дорогами Аргентини, Болівії, Чилі, Перу та Уругваю. Їхали через джунглі Амазонки, засніжені перевали Анд, гарячу пустелю Атакама, поля гейзерів і простори пампи. Після Латинської Америки через кілька років вирушили з Польщі до Греції через Словаччину, Угорщину, Словенію, Італію, Хорватію, Боснію та Герцеговину, Чорногорію й Албанію. Піднялися трактором (!) досить високо на Олімп.

Obalek 00

 

Наші журналісти спілкувалися з Marcin Obałek через мережу Facebook. Дізналися, що проєкт «Тракторіада» – це не просто подорож навколо світу, а ціла освітня програма: «З проєктом пов’язані різні цікаві ідеї. Ми працюємо у напрямку профілактики алкогольної та наркотичної залежностей –показуємо приклад молодим і літнім людям, розширюємо кругозір, окреслюємо перспективи. Ми були в сотнях шкіл, Будинках культури та бібліотеках – намагаємося зробити нашу освітню програму більш привабливою». Marcin Obałek двічі їздив до Ефіопії (не на тракторі ) щодо взаємодії зі студентами сільськогосподарського факультету університету м. Бахр-Дар. Зокрема, учасники проєкту займаються охороною мігруючих птахів. Вони співпрацюють із Польським товариством охорони птахів та університетом в Ефіопії з метою охорони білого лелеки – символу польського села. Вже зробили перші кроки, запросивши студентів з африканської країни на навчання до Краківського сільськогосподарського університету. Передбачається створити у Бахр-Дар демонстраційну експериментальну ферму. Можливо, повідомив  Marcin Obałek, їх трактор прибуде туди наступного року…

Obalek 05

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

 

Obalek 01

З самого початку планувалось у незвичайних подорожах пройти відстань у 45 тис. км, побувати в 40-а державах 5-и континентів. Якщо у людини є ціль – її можна досягти, переконаний Marcin Obałek.

Позаду – близько 30000 км маршрутами різних країн, з яких лише 25000 км – Південною Америкою.

Останню експедицію команда сміливців здійснила до Сербії та Боснії і Герцеговини. У лютому та березні вони розпочали наступний етап мандрівки через Балкани в бік Словенії.

У цьому році «Тракторіада» зустрічає свій 20-річний ювілей. Вітаємо, ДРУЗІ!

 

Marcin Obałek і команда «Traktoriada» – на позиції підтримки України

Із перших днів війни в Україні Marcin Obałek вирішив приїхати на нашу землю з гуманітарною місією. Рухаючись небезпечними маршрутами, учасники «Тракторіади» відвідали Київ, Васильків, Харків, Кривий Ріг і Дніпро. Перший польський тракторний батальйон «Berdyczów express» декілька разів вирушав у поїздки до нашого полікультурного міста. До Бердичева друзі-волонтери привозили турнікети, ліхтарі, ліки, медичні засоби, теплий одяг, одноразовий посуд та все необхідне для військових, добровольчих батальйонів і територіальної оборони.

 

Obalek 15

Налагодили контакти з Бердичівським міським головою Сергієм Орлюком та місцевими координаторами гуманітарної допомоги. Значну підтримку команди «Traktoriada» відчула Бердичівська міськрайонна громадська організація «Навчально-реабілітаційний центр для неповносправних дітей "Насіння Надії"». «Ми отримали можливість зустрітися з Marcin Obałek завдяки підтримці магістра соціальної роботи, соціального працівника лікарні «ОХМАТДИТ», голови Асоціації хоспісної та паліативної допомоги Олександра Вольфа. Він допоміг зв’язатися з Agnieszka Maszkowska, однією з координаторів гуманітарної допомоги з м. Білосток... Наприкінці лютого було дуже важко – полиці магазинів спорожніли, подорожчали ліки. І коли ворог бомбардував Житомирщину, безстрашні помічники з польського міста, героїчні ангели Білостока привезли продукти харчування, медичні препарати, засоби гігієни і прання. Доставили найнеобхідніше для тих, кому найважче, – допомогу для дітей з особливими потребами та їхніх сімей. Ми відчули велику радість і впевненість у тому, що у нас є друзі, які не дозволять нам бути переможеними, – розповіла виконуюча обов’язки керівника громадської організації Оксана Тищенко. – Спочатку нас відвідав сам Marcin Obałek. Своєю харизмою, неймовірним оптимізмом і простотою в спілкуванні зачарував усіх, із ким познайомився в Центрі. Це людина з невичерпним оптимізмом, життєрадісна й комунікабельна. Володіє шістьма мовами і вміє швидко розташувати до себе. Наступного разу він приїхав із журналістом Albin Marciniak, згодом – з учасниками своєї команди з подарунками з Білостока та інших міст Польщі і Європи».  

Obalek 07

Obalek 11

 

Marcin Obałek часто носить шапку-вушанку, яка надійно захищає від вітру та холоду і залишається його улюбленою фішкою. Хоча, буває, надягає шкіряний капелюх, який купив у Болівії… До речі, свого часу ініціатор проєкту брав участь у різних перегонах, а на ІІ-му Міжнародному змаганні (Хорватія) здобув перемогу в «битві тракторів», посівши 1-е місце в класі Ursus до 30 км.

Двадцять третього березня польський активіст вийшов в українській вишиванці на протест проти війни в Україні перед посольством Росії у столиці Словенії Любляна. Поліцейський склав протокол на громадянина Польщі, а після цього передав його персональні дані співробітнику російського посольства. І незабаром в Словенії у Marcin Obałek виникли перші проблеми з діяльністю його громадської організації, яка допомагає постраждалим від війни в Україні…

Він їздить країнами Європи, домовляючись про гуманітарну допомогу українцям. На початку березня прибув до Бердичева і передав ліки від Miasto Białystok та продукти для ГО «Навчально-реабілітаційний центр для неповносправних дітей "Насіння Надії"». Оксану Тищенко назвав справжньою героїнею, «яка своєю посмішкою та бадьорістю змушує всіх забути про те, що відбувається не за горами».

Obalek 10

На даний час БМРГО НРЦ «Насіння надії» опікуються проблемами близько 150-и сімей, які виховують дітей з інвалідністю, і в тому числі допомагають переселенцям та людям пенсійного віку. Вони неодноразово отримували гуманітарну допомогу від Miasto Białystok, інших Підляшських муніципалітетів та з різних країн: ліки, санітарно-гігієнічні засоби, памперси, продуктові пайки тощо. Майже 100 родин були змушені залишити Україну через небезпеку ракетних та бомбових ударів. До Польщі учасники «Тракторіади» евакуйовали жителів Бердичева та багатьох українських міст.

Працівники і підопічні ГО «Насіння надії» мали багато задумів та планів, які зруйнувала війна. Але Навчально-реабілітаційний центр для неповносправних дітей продовжує діяти, допомагаючи  дітям та дорослим з інвалідністю, нашим славним ЗСУ і тим, хто потребує уваги. Кожний у колективі став волонтером, і всі разом втілюють добрі справи, надихаючи інших своїм ентузіазмом та наближаючи Перемогу. А час для реалізації наступних нових проєктів ще буде.  

Obalek 09

Колектив і підопічні Центру «Насіння Надії» глибоко вдячні за гуманітарну допомогу Президенту Miasto Białystok пану Tadeusz Truskolaski і пану Marcin Obałek та всім жителям Польщі, які підтримують українців. Дякують за надзвичайне почуття солідарності, за милосердя, турботу і людяність. До збору подарунків для дітей з інвалідністю, які проживають у Бердичеві, залучені кілька польських установ та організацій: громади середньої школи № 6 та ЗОШ No19 м. Білосток, початкової школи м. Соболев, команда Фонду соціальних шкіл «Fabryczna 10»  м. Білосток, KGW «Słowiańskie Wianki» с. Grabówka, Tomasz Popławski, який поділився власним гаражем для зберігання отриманих посилок, клініка медицини для тварин (ветеринарний лікар Berenika Barszczewska) і зоомагазин «Щасливе кошеня». Справжній помічник і неймовірна людина – редактор, фотожурналіст Albin Marciniak.

Obalek 16

По суботах у м. Білосток із 10:00 до 14:00 працює пункт допомоги біженцям за адресою ul Jurowiecka 21. До Центру прямують міжнародні гуманітарні вантажі з різних країн світу. Aid Hub в Miasto Białystok підтримує біженців з України, проводить евакуацію людей із небезпечних місць, приймає їх, шукає роботу тощо. Надає велику допомогу й благодійна організація «Fundacja Podlascy Aniołowie».

Obalek 21

Марцін Обалек та його команда звертаються до жителів усіх країн із закликом приєднатися до акції «Ukraińskie Słoneczniki», підтримати гуманітарну діяльність Асоціації «Чистий Світ», щоб допомогти  українцям, котрі живуть в умовах повномасштабного російського вторгнення: «Купуйте і сійте насіння українських соняшників, яке привезене зі зруйнованої війною України!»

Засновник знаменитої «Тракторіади» мріє відкрити у Бердичеві кав’ярню, де візитною карткою закладу буде «Kawa Berdyczów» – особлива, зі смаком Перемоги, промінчиками сонця та іскорками оптимізму від Marcin Obałek.

Фото – з інтернет-ресурсів

Obalek 12

Obalek 18

Obalek 19

Obalek 22

Obalek 25

Obalek 28