Середа, 29 Червня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

В Бердичеві буде тракторний фестиваль

В усякому разі, міський голова Сергій Орлюк підтримав таку ідею, яку висловив вчора у ході своєї презентації в Бердичеві відомий польський мандрівник та організатор проекту «Тракторіада», Марцін Обалек.

 


Ми вже розповідали про цю непересічну людину, яка останнім часом дуже допомагає українцям, і бердичівлянам зокрема. Та зустріч, організована в неділю у міській бібліотеці додала чимало цікавого і корисного у історію цієї співпраці.

 


Учасники цього заходу з захопленням слухали чудову розповідь про незвичні пригоди у численних мандрівках Марціна Обалека і його незвичайної команди. Вже 25 років він їздить світом і це не просто подорожі, а спосіб зробити світ чистішим («Чистий світ» - саме так називається його громадська організація) та добрішим. Це великий освітянський проект, який допомагає молоді не допустити алкогольної та наркотичної залежності та виконує ще чимало гуманітарних функцій.


Головним атрибутом подорожей є трактор «Урсус» з польського міста Люблін, яким лише в Латинській Америці проїхали більше ніж 25 тисяч кілометрів. За час подорожі (2002 – 2006 роки), на жаль, цей завод закрився, а промоція його тракторів була однією з задач цікавої подорожі. І тепер, каже Марцін Обалек, ми будемо їздити поки завод не відновить виробництво, або ми його не відновимо.
Коли тільки збирались в цю нелегку подорож, співробітники університету, в якому Марцін тоді був студентом зоотехнічного факультету, не радили йому їхати на польському тракторі, бо той може зламатись, і порадили взяти з собою ще вантажівку «Мерседес». І дійсно, трактор зламався ще в Польщі, але його змогли швидко полагодити, зате в Америці він працював як годинник. Натомість, там зламався «Мерседес», і більше тисячі кілометрів трактору довелось його тягнути на причепі.


Мандрівник розповів з якими тваринами йому довелось зустрітись у подорожі (смак більшості яких він добре запам’ятав), і з якими людьми познайомитись. А ще, під час подорожі його команді вдалось віднайти сліди давньої цивілізації в дельті Амазонки і навіть провести серйозні археологічні дослідження.


На тракторі вони піднялись на висоту 5 тисяч метрів, добираючись до вершини вулкану в Андах, і довгих 15 років цей рекорд був неперевершеним. І зараз, вже на іншому тракторі Марцін Обалек збирає команду для нових подорожей, і закликає доєднатись до неї і бердичівлян.


Але, звичайно ж, відбудеться вона тільки після війни, після перемоги. А зараз, відважний мандрівник чимало сил докладає до допомоги українцям. З гуманітарними вантажами він вже не раз і не два приїздив до України, зокрема, і до Бердичева. Допомагав центру реабілітації «Насіння надії» та іншим волонтерським ініціативам.


А такі популярні в Америці та Європі тракторні фестивалі теж доведеться в Україні відкласти до перемоги, але потім, їх місцем проведення може стати саме Бердичів. Міський голова, хоч і зазначив, що міська громада в нас не дуже тракторна, але має багато гарних сусідів, які є лідерами аграрної галузі, і яким буде цікаво влаштувати такий фестиваль саме тут.


Після фотографування на пам’ять, гості ще довго не розходились, спілкуючись про подорожі та співпрацю.

 tractor1

 tractor2

 tractor3

 tractor4

 tractor5

 tractor6

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.