Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Біля Бердичева горів торф - що вирішили зробити?

На початку літа до пожежників стали надходити повідомлення про те, що у східній околиці Бердичева «димить» земля. Курілося над невеличкою ділянкою долини струмка, який протікає з Семенівки в напрямку міста.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Пожежники приїжджали, заливали місця тління, і, в принципі, горіння поступово зійшло нанівець. Натомість «розгорались» інші, адміністративно-бюрократичні пристрасті навколо цієї проблеми.


Почалась переписка між службою надзвичайних ситуацій, адміністраціями Бердичівської міської громади та Семенівської ОТГ. Пожежники вимагали виконання організаційно-технічних заходів щодо убезпечення можливих наступних загорянь спочатку від міської влади, а згодом, коли виявилось, що дана ділянка знаходиться на території Семенівської громади, і від останніх.


В Семенівській ОТГ провели спеціальне засідання комісії з надзвичайних ситуацій з виїздом безпосередньо на місце пригоди та детально розібрались з проблемою.


Виявилось, що торфовище знаходиться фактично на межі між містом та Семенівською територією. І з боку міста до нього підступають несанкціоновані звалища, які частенько підпалюються. Скоріш за все, саме після такого підпалу і загорівся торф.


Саме тому на засіданні комісії в Семенівці вирішили зі свого боку прийняти необхідні міри, але в той же час всебічно сприяти місту щодо вирішення їхньої частини проблеми. Тобто дозволити вивозити сміття через свою територію чи брати воду для гасіння в Семенівських ставках або ж навіть віддати для міста в оренду цю територію.


Я теж заїхав днями до цієї місцевості і побачив, що цю проблему можна перетворити в нові можливості, про які чомусь чиновники не хочуть навіть задумуватись.


Якщо б виокремити цю ділянку водного фонду (долину струмка) та передати її в оренду підприємцям, то вже через деякий час тут би був новий ставочок, який міг би стати чудовою зоною відпочинку поряд з містом. Вони б і торф знайшли куди б «пристроїти», і слідкували б, щоб ніхто сміття не вивозив.


Адже далі по місту по руслу струмка вже давно вириті цілий каскад ставків загального користування, але, як у нас часто (постійно) буває, якщо воно нічиє, значить там можна і сміття викидати, і нечистоти зливати.


Я давно і багато писав про те, що створення на базі колишнього Бердичівського району однієї громади разом із містом позбавило б великої кількості проблем. Описувана в цій замітці – одна з них.

torf2

torf3

torf4

torf5

torf6

torf7

torf8

torf9

torf10

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.