Неділя, 25 Вересня

Дитяча точка «Спільно» від ЮНІСЕФ у Бердичеві діє!

11 серп. 2022 Вікторія Кучерява

У Бердичеві діє проєкт «Спільно. Точка зустрічі» від UNICEF. На початку останнього місяця літа до локації на майданчику перед ДЮСШ ім. В. О. Лонського потягнулися жителі та гості міста. Дев’ятого серпня в програму вівторка внесли нотки урочистості. У просторі намету з символікою ЮНІСЕФ спілкувалися представники міської влади, команда проєкту від UNICEF, працівники Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади, лідери молодіжного клубу «М-Формація» і діти та їх батьки.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

У виданні «РІО Бердичів» уже повідомлялося про встановлення мобільної точки «Спільно-Юнісеф» у центрі міста. Мета проєкту – підтримка дітей, підлітків та їх рідних, які постраждали через війну, допомога переселенцям, котрі змушені залишити свої домівки.

Діалог із координаторами проєкту від UNICEF

Отже, урочистий вівторок. На різнокольоровому килимку – малеча, яка щось натхненно конструює, бавиться повітряними кульками та грає з м’ячиками. Батьки надихають і підтримують. Представники мобільної групи – у постійному русі: підказують, радять і підбадьорливо посміхаються. З регіональним супервайзером Юнісеф «Спільно» Максимом Базалицьким спілкуються Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та його заступниця Олена Петрівська. Мова йде про об’єднання спільних зусиль, співпрацю команди з іншими регіонами, визначення місцевих проблем, вибір формату взаємодії, специфіку міста, організацію дозвілля дітей у багатофункціональному наметі, зустрічі дорослих із психологом чи соціальним працівником. Діяльність – різнобічна: надання житла, гуманітарна допомога, соціоемоційна підтримка  дітей і батьків, консультації психологів та медиків, групові заняття з соціальними педагогами і волонтерами, проведення творчих занять, майстер-класів, ігор та конкурсів і днів профорієнтації, а також консультації щодо отримання фінансової допомоги від ЮНІСЕФ.

«Місцеві громадські організації можуть влаштовувати для дітей цікаві заняття, ігрові змагання та інші розважально-пізнавальні атракції, – розповів Максим Базалицький. – У різних містах і, зокрема в Бердичеві, налагоджена співпраця з місцевою владою, координація діяльності з Публічною бібліотекою, спортивною школою, працівниками сфери культури, громадськими організаціями, творчими об’єднаннями та волонтерами. Долучаються ініціативні мешканці – автори творчих індивідуальних проєктів. Ми також співпрацюємо з патрульною поліцією, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та працівниками управління Укртрансбезпеки у Житомирській області. Видно, що в Бердичеві люди воліють проводити вільний час у центрі міста. Потік збільшується ближче до вечора. Місто дуже атмосферне й гостинне, чимало жителів захищають Україну на передовій. Відчувається велика волонтерська підтримка». При розташуванні намету було враховано важливий фактор – безпеку відвідувачів, особливо під час повітряної тривоги. Локація відповідає необхідним критеріям – близькості до  місця укриття, віддаленості від дороги та можливості забезпечення електроенергією і водою. З жителями зустрічаються 4 адміністратори, працюють у дві зміни – без вихідних, із 10:00 до 19:00.

Супервайзер «Спільно. Точка зустрічі» у Житомирі та Бердичеві Дмитро Телушко, котрий керує проєктом та перевіряє організацію роботи локацій, констатує: «СпільноТочки» – це спеціальні центри, які можуть бути як стаціонарними, так і пересувними. Всього в Україні діє понад 100 таких точок у різних форматах… Діти є найбільш вразливими перед обличчям війни. Тому ЮНІСЕФ спрямовує свої зусилля на комплексну підтримку українських дітей, щоб захистити їх та забезпечити розвиток і благополуччя». Команда планує втілювати проєкт «Спільно. Точка зустрічі» у Бердичеві до середини жовтня, а з настанням холодів із простору намету має перейти на інший майданчик – у приміщенні. Навіть після закінчення війни, говорять супервайзери, люди потребуватимуть різних видів допомоги.  

Дитяча точка: гра, спілкування, підтримка і гарний настрій

У розкладі дня – арт-терапія від викладачів художньої студії «Еники-Беники» , зустріч зі спеціалістами мультидисциплінарної мобільної команди, розваги й дозвілля з аніматорами. Журналісти побували на майстер-класі «Патрон та його друзі» від працівника Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ Валентини Бойко та кураторки молодіжного клубу «М-Формація» Мирослави Горобчук. З яскравого різнокольорового паперу дітлахи з неприхованим задоволенням створювали фігурку українського пса-сапера, джек-рассел-тер’єра, який здобув міжнародну популярність з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну і став зіркою соцмереж.

Юну Дарину Краснікову з Харкова цікавить усе, що відбувається у наметі: «Мені тут подобається. Збирається багато дітей. Для виготовлення паперового собаки я обрала теплі сонячні кольори». Семирічний бердичівлянин Ілля Шака охоче бере участь у грі в боулінг із кеглями. Ще б пак, хлопчик зробив вдалий кидок. Можна і пострибати від радості! Його старша сестричка Кристина повідомила: «Тут багато друзів, можна погратися. Особливо захоплює дитяче доміно». Під час розважальної програми юні бердичівляни та гості з інших регіонів України перезнайомилися і здружилися – стали однією згуртованою командою. Кураторка «М-Формації», яку друзі називають Mira, зізнається: «Спілкуватися і займатися з дітьми різного віку – цікаво, але й непросто. Поки малюки граються, батьки можуть поспілкуватися зі спеціалістами. Дитяча точка «Спільно» потрібна, це хороша розрядка для дітлахів».

Допомагати дітям та підліткам, створювати їм гідні умови для життя і розвитку, робити все можливе, аби вони мали простір підтримки та турботи — завдання проєкту «Спільно. Точка зустрічі».

Розпочався дощ, але він не завадив малечі і дорослим. До намету все підходили і підходили нові учасники програми дня…

Tochka1

Tochka2

Tochka3

Tochka4

Tochka5

Tochka6

Tochka7

Tochka8

Tochka9

Tochka10

Tochka11

Tochka12

Tochka13

Tochka14

Tochka15

Tochka16

Tochka17

Tochka18

Tochka19

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.