П'ятниця, 22 Вересня

У Бердичеві відвозом бродячих собак на стерилізацію займається активіст

Наболіле питання про відлов безпритульних собак у Бердичеві має шанс на вирішення. Громадський активіст Єгор Нечипорук розмістив на своїй сторінці у Фейсбук пост про те, що він збирається займатися відвозом безпритульних тварин на стерилізацію. У своєму зверненні зазначив, що процедура не тільки допоможе зменшити народжуваність цуценят, а й зробить собак менш агресивними.

Підписуйтеся на Telegram канал РІО-Бердичів: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Єгор – один із трьох активістів, які прийшли на засідання з приводу підняття тарифу на проїзд у громадському транспорті. Він не байдужий до життя міста і його проблем, тож нині на меті у юнака вирішення питання з бродячими тваринами.

Журналісти газети «РІО-Бердичів» зв’язались із активістом та розпитали детальніше про ініціативу, учасників та фінансову складову відлову. Останньої, виявилось, немає. Тобто Єгор доставляє собак на стерилізацію на волонтерських засадах. Розповідає, що питання безпритульних тварин давно його хвилює, піднімав його неодноразово і в кабінетах міської ради Бердичева, а колись взагалі сам був покусаним. Врешті вирішив діяти своїми силами.

По вулицях зграї псів він не ловить. Люди зв’язуються з ним самостійно (свій номер телефону для цього вказав у соцмережі – 093-495-81-88) і повідомляють, що в їх дворі, наприклад, є собака, яку потрібно стерилізувати. Тоді він приїздить за вказаною адресою, забирає тварину, везе до ветклініки «Айболит», а після процедури повертає туди, де попередньо вона була взята. Як правило, в більшості дзвонять ті, хто годують собак. За перший день діяльності отримав багато таких заяв від містян. Вакансію ловця бездоглядних тварин (яка досі у Бердичеві є відкритою) займати не збирається – планує і надалі працювати своїми силами.

На питання, за чий кошт здійснюється операція та хто харчує тварин поки вони у якості пацієнтів знаходяться у притулку Єгор не мав. Каже, з нього коштів у ветклініці жодного разу не брали і не говорили нічого про необхідність оплати харчування чи ліків в подальшому. Вперше відніс до «Айболиту» цуценят з-під свого під’їзду. Запитав, чи може привозити сюди ще тварин. Почувши ствердну відповідь, замислився над рішенням проблеми чисельності безпритульних собак таким способом. Поки діє сам. Максимальна допомога, яку отримав в перший день – містянин допоміг йому посадити собаку в машину.

Як буде далі діяти така ініціатива місцевого активіста побачимо згодом. Які зміни по даному питанню відбуватимуться на рівні міста теж наразі невідомо - Програму регулювання чисельності безпритульних тварин на Офіційному сайті Бердичева оприлюднили, але з неї будь-що дізнатись неможливо - текст відсутній. 

Після тижня роботи на своїй сторінці Єгор розмістив повідомлення про те, що тимчасово відлов собак припиняє приблизно на 7 днів. Все тому, що вольєри клініки наразі переповнені, а авто, яке надала «Айболіт», зараз знаходиться на техобслуговуванні.

Відео

Діана Сискова

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.