Неділя, 5 Лютого

Водоплаваючі птахи пророкують у Бердичеві теплу зиму

01 груд. 2022 РІО-Бердичів

Таке припущення з’явилось після прогулянки вздовж Гнилоп’яті, біля берега та поблизу мосту якої купчились дикі качки різних порід та лебеді. Річка поки ще не замерзла, тож вони вільно плавали у воді, звертаючи на себе увагу перехожих.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Зазвичай ці птахи не затримуються надовго після літа. Для зимування вони шукають собі іншу домівку і вже на початку осені, ще до настання холодів, відлітають туди, де тепліше.

Сьогодні на календарі перший день зими, а водоплаваючі перелітні досі у Бердичеві. Можливо, причиною цьому є те, що влітку відпочивальники їх регулярно підгодовували. Орнітологи радять не робити цього у теплу пору року. Інакше птахи звикнуть до харчу, який не потрібно шукати, і не будуть спішити покидати насиджені місця. Взимку до річки на прогулянку виходить все менше людей, спеціально птиці їсти мало хто носить, і вона стає вразливою до зовнішніх факторів.

Коли вдаряють морози (а така зміна температури з помірної до холодної часом відбувається за день), птахи опиняються у небезпеці, потребують допомоги від людей і прихистку у домашньому господарстві. Інакше - можуть загинути.

Полетіти східніше ці птахи можуть і у грудні, тож, можливо, за кілька днів вони покинуть наше місто і не повернуться сюди до наступного року. А, може, їхня зимівля у Бердичеві пророкує нам теплу зиму, яка цьогоріч була б дуже актуальною...

ptahy1

ptahy2

ptahy3

ptahy4

ptahy5

ptahy6

ptahy7

ptahy8

 

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.