Неділя, 5 Лютого

320 гривень – такі збитки довкіллю нарахували за сотні тонн львівського сміття на Бердичівщині

Експертиза по обрахуванню цієї цифри тривала чи не півроку, тож можна лише уявити, скільки коштів було витрачено на роботу експертів, слідчих та прокурорів. І ось, кілька тижнів тому, прокуратура переможно прозвітувала, що кримінальну справу передано до суду.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Перше судове засідання було призначене на 30 листопада, і було цікаво довідатись, що ж все-таки слідчі могли «накопати» у тих горах сміття, які звезли минулою весною в недобудовану будівлю цегельного заводу поблизу Терехового. Тоді люди чатували там днями і ночами, щоб недопустити привозу нових порцій сміття, але й того, що встигли привезти, було дуже й дуже багато.

В цей день (30 листопада) судді Базюку призначили дуже багато адміністративних справ, на які в графіку було виділено лише по дві-три хвилини, і, зрозуміло, що вони затягнулись, та в призначений термін 10.30 справу по сміттю розглядати не почали.
Поки чекали, вдалось трохи поспілкуватись з головним обвинувачуваним у справі Віталієм Вольським. Він розповів, що за свою кар’єру йому довелось підняти з руїн п’ять підприємств, тож коли його резюме на сайті оголошень про роботу побачили кияни, які хотіли відкрити завод з переробки сміття під Бердичевом, він погодився на роботу. Його записали директором ТОВ «Завод Будпереробка», розповіли про перспективи, які відкриваються, а потім наліпили доручень від його імені, підробивши підпис, і, фактично, ні до якої діяльності не підпускали.

Більше розповідати журналісту він не хотів, та й наближалась вже черга у судді до нашої справи, тож я очікував почути інші подробиці вже в ході судових слухань.

До судової зали увійшов прокурор Балабанов, секретар включила звукозаписуючу апаратуру, суддя опитав учасників щодо того, щоб їх фотографував журналіст та зачитав листа від представника «Потерпілої сторони» Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненській та Житомирській областях, Огороднікової Ірини Валентинівни про те, що вона не проти розгляду без її участі справи, в якій матеріальна школа визначена в сумі 320 гривень.

... і в цей момент в судовій залі зникло світло, як це часто в нас буває останнім часом. Я ще раз перепитав суддю, чи правильно почув суму - 320 гривень, може він просто не дочитав слово «тисяч»? Але, ні. І суддя і прокурор підтвердили, що саме така цифра стоїть в матеріалах справи – «грунту заподіяна матеріальна шкода в розмірі 320 гривень». Прокурор поясним, що крім матеріальної у справ є й інша шкода, яка не вимірюється грошима, і тягне за собою відповідальність. Яку саме, можна подивитись у кримінальному кодексі.

Частина 1 статті 239 ККУ, по якій обвинувачують колишнього "фукс-директора" говорить:

Забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, - караються штрафом від однієї до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Отже, максимум, що може «світити» йому це штраф 68 тисяч гривень, якщо взагалі щось буде доведено.

Судовий розгляд, зрозуміло, був відкладений, тож про подробиці цієї справи, і про її реальних організаторів, можливо, дізнаємось на наступному засіданні.

А, можливо, й не дізнаємось ніколи...

sudTerehove1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.