Четвер, 2 Лютого

Молода бердичівлянка стала одним з організаторів виставки українського супротиву в Торонто

02 груд. 2022 Власкор

Про Україну сьогодні говорить увесь світ, і вся цивілізована його частина нас підтримує. У різних країнах проходять проукраїнські акції, багато з яких організовані нашими земляками – тими, хто проживає за кордоном, навчається або наразі вимушено перебуває на території інших держав, тікаючи від війни.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Днями у Торонто стартував український тиждень. Стартував яскраво, творчо, сучасно. Інакше і бути не могло, бо організатором мистецької виставки, приуроченої до нього, стала українська молодь. 42 студенти Києво-Могилянської академії, якими керувала бердичівлянка Катерина Доманська, готувались представити свій проект протягом двох місяців, ретельно продумуючи кожен елемент експозиції, кожну деталь – все до найменших дрібниць. Багато кави і недоспаних ночей допомогли створити надзвичайний проект – виставку pop-up art «Правда, символи та меми українського супротиву».

Тут є те, що шокує і лякає, що змушує посміхнутись, те, що дає привід пишатися і захоплюватися Україною та її народом. В одному із постів у соцмережі, напередодні її відкриття, виставку описали так: «Сирени повітряного нальоту, манекен тримає пістолет, біозброя (або голуби) готові до нападу... Хммм, що це означає?... Народ, наша виставка pop-up art «Правда, символи та меми українського спротиву» вже стартувала! Де? СВІ, пр-т Спадіна 620. Коли? Він працюватиме з 15 до 21 години цілий тиждень. Тож, приєднуйтесь, щоб побачити українське мистецтво спротиву».

Сучасне мистецтво багатогранне і дуже глибоке. Щоб його зрозуміти одного споглядання недостатньо. Над ним треба мислити, воно має свій підтекст. Щоб зрозуміти те, що лежить в основі кожної інсталяції, потрібно навчитись читати між рядків, аналізувати, співставляти з подіями, датами, постатями. Тоді вдасться скласти цілісну картину того, що хотів передати автор, перейняти його настрій, відчути побачене так, як було задумано при його створенні.

Студенти передали своє бачення війни в Україні та стійкість нашого народу по-своєму. Поп-арт був для цього обраний не випадково. Це популярне і природнє мистецтво, у якому картини та цілі артоб’єкти створюють за допомогою звичайних побутових речей і їх поєднання. Інколи – іронічно, пародійно. Інколи - по-філософськи.

Урочисто у рамках українського тижня 28 листопада – 4 грудня виставку було відкрито, про що на сторінці Ukraїnian Week у Фейсбук опублікували тематичне відео. У соцмережах на особистих сторінках учасників і спонсорів можна знайти більше цікавої інформації про тиждень України в Канаді, фото з підготовки до виставки та її закулісся.

Toronto1

Toronto2

Toronto3

Toronto4

Toronto5

Toronto6

Toronto7

Toronto8

Toronto9

Toronto10

Toronto11

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.