Вівторок, 5 Грудня

Знову на Бердичівщині виявлено сказ. Ветеринарна служба приступила до дезінфекції.

Сьогодні в багатьох оселях приміського села Іванківці спеціалісти ветеринарної медицини провели заходи з дезінфекції садиб, по яким бігав скажений пес.

 


А розпочалась ця історія більше тижня тому, коли собаки в одному обійсті зарвали дикого лиса. Господарка оселі півтора місяці тому відмовилась від вакцинації свого чотирилапого сторожа, а тепер забила на сполох. Через кілька діб пес відірвався від припону і став гасати по вулиці, ганяв курей, вкусив сусідську собаку а невдовзі здох.

 

Ветеринарна лікарка дільниці взяла в нього пробу на аналіз, і буквально вчора підтвердилось, що пес був заражений небезпечним вірусом сказу.

Хлопець, який прив’язував вкушену собаку, поїхав до міської лікарні за прививкою, адже вона його трохи вкусила. Та в міському травмпункті в допомозі йому відмовили, відправивши до районної лікарні. І лише там він отримав необхідне щеплення.

Завтра в Семенівській ОТГ збереться засідання протиепізотичної комісії, яка буде приймати рішення щодо карантину. Але, за результатами практичних рішень попередніх подібних засідань вже наперед можна сказати, що нічому воно не допоможе.

Поліція знову скаже, що в населеному пунктів стріляти не можна, мисливці знову скажуть, що патрони дорожчі, ніж лисяче хутро, ветеринари скажуть, що держава перестала давати гроші на отруту.

А лисів нині розвелось море. Поля навколо села залишались з неприбраною кукурудзою, розвелись миші, а за ними і лиси. Жителі Іванківець кажуть, що в полях повно лисячих нір.

Але, ці ж жителі хочуть, щоб хтось приїхав і вирішував проблему. Хтось ловив скажених звірів, хтось перевіряв їх, і врешті-решт хтось спалював і закопував. Ветеринари кажуть, що цього теж немає в їхніх обов’язках, тож і довелось сьогодні їм добряче посперечатись.

Лиси вже робило одиночні «вилазки» у місто, а коли в них в полях закінчиться корм, і вони зроблять їх не одиночними, а масовими, і тут зустрінуться з обожнюваними деякими містянами безпритульними псами, тоді в Бердичеві й настане...

 

skaz1

skaz2

skaz3

skaz4

skaz5

 

 Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.