П'ятниця, 2 Червня

Таємничий бердичівлянин замовив університету дослідження води в річці Гнилоп’ять

Інформацію про такі дослідження нещодавно зовсім випадково вдалось знайти на сайті «Прозоро».

 


24 лютого там було оприлюднено договори, які укладав Житомирський університет імені Франка з п’ятьма своїми викладачами на «Розробку програми "Дослідження якості води р. Гнилоп’ять в межах м. Бердичів" та проведення гідрохімічного аналізу води р. Гнилоп’ять в межах м. Бердичів за цивільно-правовою угодою».

 

Хоча, якби там були опубліковані тексти самих договорів, то може й питань було б менше, а так довелось штудіювати сайт університету та сторінки в соцмережах його факультетів та кафедр, щоб хоч знайти в кого запитати про такі потрібні для Бердичева дослідження.

На «Прозоро» було опубліковані прізвища п’яти «переможців» торгів, кожна з яких за свої послуги згідно з цивільно-правовим договором мала отримати (чи отримала) по 4 тисячі 98 гривень:

 • Музика Лідія Володимирівна
 • Остапенко Людмила Петрівна
 • Константиненко Людмила Анатоліївна
 • Пацюк Марина Констянтинівна
 • Шелюк Юлія Святославівна.

Такі прізвища легко знайшлись на кафедрі ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття, але додзвонитись по вказаним на сайті телефонам було трохи важче.

Врешті-решт телефоном вдалось поспілкуватись з завідуючою цієї кафедри Людмилою Константиненко. Вона розповіла, що таке дослідження замовив університету один бердичівлянин, але навідріз відмовилась називати його прізвище.

Відбір проб та їх аналіз вже розпочався, і буде проходити ще деякий період часу. Проби беруться в різних місцях і трикратно перевіряються. В процесі дослідження перевіряється гідрохімічний склад води, водорості, молюски, одноклітинні організми, та інше, а в результаті має бути встановлено чи є вода в Гнилоп’яті чистою, помірно забрудненою чи забрудненою.

На питання, чи будуть оприлюднені результати цього дослідження, послідувала негативна відповідь. Мовляв, ми віддамо їх лише замовнику, який заплатив гроші і все.

Чесно кажучи, після такого спілкування в мене виникло ще більше питань, ніж було.

 • Хто цей таємничий замовник?
 • Чому міська рада раніше не додумалась залучити науковців до подібного дослідження?
 • Де будуть використані його результати?
 • І врешті-решт, чи будуть вони сприяти прийняттю практичних екологічних рішень?


Ніхто і не сумнівається в тому, що таке дослідження надзвичайно потрібне для Бердичева. А якби воно проводилось періодично, то було б ще цікавішим. Адже, сьогодні обговорюється питання проектування, а потім (можливо) і будівництва очисних споруд вартістю чи не півмільярда гривень, а це дослідження і може показати що необхідно більше. Чи очисні, повз які проходитиме і далі чи не половина міських скидів, чи реконструкція каналізаційних та зливових мереж.

Отже, очікуємо, що незабаром дослідження буде завершено, його бердичівський замовник навряд чи стане тримати його результати в таємниці, і фахова спільнота міста зможе оцінити ці результати та застосувати для прийняття практичних рішень.

Gnilo5 1

Gnilo5 2

Gnilo5 3

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
 • asenposlugi1
 • pamyat
 • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.