Четвер, 1 Червня

Березень видався продуктивним для «Бердичівського лісового господарства»

29 бер. 2023 Дар’я Мішина

Головне завдання Філії державного підприємства «Ліси України» «Бердичівське лісове господарства» (віднедавна так офіційно називається Бердичівський лісгосп) - це вирощування лісу і догляд за ним. Керівник підприємства коротко розповів журналістці «РІО-Бердичів» про поточну діяльність лісівників.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Наразі кліматичні умови змінюються, що негативно позначається на культурах, тому необхідно постійно шукати, експериментувати з породами, вводити нові, стійкіші до високих температур. А висококваліфіковані працівники мають такі знання та досвід, що справляються з цим на відмінно.

Все насіння заготовляють самотужки, нічого не купують. Хіба що колись давно закупили модрину, а тепер справно доглядають за нею, щоб через декілька років збирати насіння та висаджувати його. Цей процес займає багато часу, адже необхідно дочекатися, коли дозріє дерево, а це може займати і 40-100 років, а буває і того більше, бо чим цінніша порода дерева, тим більше часу потрібно чекати. Доглядів потрібно не менше 2 на рік, але зазвичай роблять до 6. Тому після того, як до території, що обслуговує Бердичівський лісгосп додали ліси під Житомиром, роботи побільшало, хоч і додалось чимало нових працівників.

Протягом січня та лютого збирали шишки хвойних дерев, після чого їх висушували протягом 20 днів в так званій «шишкосушарці» та очищували, щоб отримати саме насіння. Після всіх маніпуляцій їх відправляють до Вінниці, де перевіряють якість насіння.

Не сиділи без діла і протягом березня висадили 45 гектарів дерев з 95 гектарів запланованих. Провели висадку і 21 березня у Всесвітній день лісів у межах програми Володимира Зеленського «Зелена Країна».

Крім того, 27 березня пройшла нарада між начальником Бердичівської районної військової адміністрації Людмилою Димидюк та керівником «Бердичівського лісового господарства» Олександром Мудревським, присвячена незаконній вирубці лісових насаджень на території Бердичівського району.

Причиною стало звернення від одного з майстрів лісу щодо вирубки сухостою, яку проводять на потребу військових. Це серйозна підстава для Управління екології нарахувати збитки та стягнути їх з державного підприємства. Тому і виникла необхідність у створенні відповідної комісії для фіксації правопорушень та включити до складу цієї комісії представника військової адміністрації.

Справа в тому, що «Бердичівське лісове господарство» не має права без представників військової адміністрації втручатися у питання обороноздатності регіону чи перебувати на території визначених стратегічно-важливих напрямків. За результатами наради цим представником став перший заступник начальника Бердичівської РВА – Сергій Бакуменко.

Лісівники застерігають людей не палити сухостій, адже в травичці мешкає багато звіряток, які допомагають екосистемі, до того ж вогонь від багаття легко перекидається на ліси, що несе невідворотні втрати. 

lisgosp1

lisgosp2

 

 

 

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.