Четвер, 28 Вересня

Через захворювання тварин на сказ на Бердичівщині напружена епізоотична ситуація

14 вер. 2023 Зі сторінки Бердичівської районної військової адміністрації

У четвер, 14 вересня, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній військовій адміністрації, яку очолює начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк. На засідання комісії також були запрошені представники територіальних громад великого об’єднаного Бердичівського району.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Про епізоотичну ситуацію щодо розповсюдження сказу тварин на території Бердичівського району та проведення пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу в умовах воєнного стану присутнім розповів заступник голови комісії - начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков. Він звернув увагу, що епізоотична ситуація яка утворилась в районі щодо захворювання тварин на сказ є напруженою.

Станом на 14 вересня 2023 року в Бердичівському районі було зареєстровано 9 випадків сказу тварин, серед яких чотири випадки у Ружинській територіальній громаді (дві собаки та два лиси), по два випадки в Андрушівській (собака та куниця) і Гришковецькій територіальних громадах (собака та бобер) і один випадок у Бердичівській міській громаді (кіт).

Сказ - дуже небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, що входить у п'ятірку інфекційних захворювань, спільних для людей і тварин, які завдають найбільших соціальних та економічних збитків. Дане захворювання характеризується гострим перебігом з ураженням нервової системи й закінчується летально. Це захворювання не виліковується, але попередити та не допустити його розповсюдження при виникненні можливо і необхідно.

Система профілактичних заходів включає суворе виконання комплексу ветеринарно- санітарних норм при утриманні собак, котів та інших тварин у населених пунктах, дотримання норм щільності популяції червоної лисиці, а також проведення профілактичних щеплень проти сказу домашніх тварин, зниження чисельності бродячих кішок і собак, диких хижих ссавців і, в першу чергу, лисиць. Пероральна вакцинація хижих ссавців спрямована на зменшення випадків захворювань тварин на сказ в дикій природі.

Заслухавши та обговоривши інформацію щодо епізоотичної ситуації захворювань тварин на сказ в Бердичівському районі, з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та на виконання Рішення

Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській обласній військовій адміністрації протокол, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній військовій адміністрації вирішила:

 1. Рекомендувати проведення заходів з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу 17-18 вересня 2023 році, на площі мисливських угідь (1981,90 км. кв.) де можливо розкладання пероральної вакцини проти сказу із розрахунку 25 доз на 1 км. кв.
 2. Створити бригади які будуть здійснювати наземне розповсюдження принад для пероральної вакцинації проти сказу у складі спеціалістів ветеринарної медицини, досвідченого єгеря або лісівника, спеціаліста Держпродспоживслужби, представників територіального органу місцевого самоврядування.
  Андрушівська територіальна громада - 2 бригади, Червоненська територіальна громада - 1 бригада, Семенівська територіальна громада - 1 бригада, Швайківська територіальна громада - 1 бригада, Гришковецька територіальна громада - 1 бригада, Бердичівська територіальна громада - 1 бригада, Райгородоцька територіальна громада - 1 бригада, Краснопільська територіальна громада - 1 бригада, Ружинська територіальна громада - 2 бригади, Вчорайшенська територіальна громада - 1 бригада.
 3. У випадку відсутності державного фінансування на придбання засобів захисту та профілактики тварин, в тому числі вакцини проти сказу, паливо мастильних для автотранспорту, розглядати можливість придбання матеріалів для забезпечення проведення імунізації тварин з інших джерел.
 4. З метою належного контролю за епізоотичною ситуацією забезпечити проведення обліку чисельності мисливських тварин в мисливських угіддях.
 5. Посилити роботу по боротьбі із безпритульними тваринами. Забезпечити діяльність бригад по вилову безпритульних тварин. Організувати функціонування місць утримання безпритульних тварин та їх ветеринарне обслуговування.
 6. З метою здійснення заходів, направлених на профілактику сказу та мінімізацію ризиків для здоров'я людини, активізувати роботу щодо реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць в населених пунктах, та не допускати утворення місць «проживання» диких тварин, у закинутих будівлях, присадибних ділянках тощо.
 7. З метою контролю ефективності проведення пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, забезпечити організацію заходів для добування протягом 2023 року лисиць в обсягах, передбаченими методичними рекомендаціями з планування, організації та проведення імунізації диких м'ясоїдних проти сказу.
 8. Проводити облік чисельності лисиць та планові заходи щодо підтримання оптимальних розмірів їх популяції (перед періодом розмноження не повинна перевищувати 0,5-1 голів на 1000 га. угідь). Проводити боротьбу з безпритульними собаками та котами на території мисливських угідь, включаючи зони навколо населених пунктів.

Начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк висловила сподівання, що розроблений комплекс заходів дозволить не допустити поширення сказу. Водночас вона закликала власників домашніх тварин не зволікати, а терміново вакцинувати своїх улюбленців. Адже останній випадок сказу, який трапився на території нашого району, був пов'язаний саме з домашньою твариною, яка бувши хворою контактувала з господарями. Наразі усі вони отримують профілактичне лікування. Людмила Димидюк наголосила, що щеплення домашніх тварин є єдиним дієвим інструментом вберегтися від сказу. 

epizootychna1

epizootychna2

epizootychna3

epizootychna4

epizootychna5

Відео

 • Послуги асенізатора в Бердичеві
 • pamyat
 • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.