У 26-ї артилерійської бригади - професійне свято — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

У 26-ї артилерійської бригади - професійне свято

05 лист. 2012 Ігор Зонов

Урочисто відсвяткував День ракетних військ та артилерії особовий склад Бердичівської артбригади. До гарматників прийшло чимало гостей, в тому числі мер міста Бердичева Василь Мазур та його заступники. Військові також привели до частини своїх дружин та дітей, які мали змогу подивитися, чим на службі займаються чоловіки.  

Отже, діти та дружини і на озброєння подивилися, і постріляли з стрілецької зброї, і добре відпочили. Артилерійська бригада знаходиться в Бердичеві всього-на-всього декілька років. Тому хочеться розповісти про її історію.
26 Бердичівська артилерійська бригада сформована З0 жовтня 2004 року на підставі Директиви Міністра оборони України  на базі 62-ї окремої механізованої бригади, яка в свою чергу була правонаступницею 119 Навчального центру Сухопутних військ України та 117 гвардійської стрілецької дивізії, які весь час свого існування дислокувались в місті Бердичеві.
 
Частина ввібрала в себе кращі традиції та досвід багатьох артилерійських частин 8-го армійського корпусу. Своїх кращих фахівців  в частину направили розформовані 961-ий реактивний артилерійський полк з міста Фастова, який сформував реактивний артилерійський дивізіон (в 2008 році переозброєний та переформований в  2-й гаубичний самохідно – артилерійський дивізіон), 188-а артилерійська бригада великої потужності з селища міського типу Ємильчино, яка сформувала 3-й гарматний самохідно – артилерійський дивізіон,  761-ий розвідувальний артилерійський полк з міста Сміла, який сформував дивізіон артилерійської розвідки, та бригадна артилерійська група 62-ої окремої механізованої бригади яка формувала 1 гаубичний самохідно – артилерійський та протитанковий артилерійський дивізіони.
 
Бригада являється правонаступницею 117-ї стрілецької дивізії.
 
Перше бойове хрещення дивізія прийняла 24 грудня 1943 року в складі 18 армії 1-го Українського фронту під селами Раковичі і Славниця в Житомирсько-Бердичівській операції.  
 
В подальшому дивізія приймала участь у визволенні міст Тернополя, Хмельницького, Рава - Руської, багатьох міст Польщі, подолала річки Одер, Варту, Нейсе, Шпреє. Приймала участь в Берлінській операції, знищувала фашистів в Лукенвальде і Бранденбурзі, приймала участь у звільненні Праги. Після війни дивізія була направлена в місце постійної дислокації у місто Бердичів. Після війни дивізія довгий час готувала фахівців практично всіх військових спеціальностей для Прикарпатського військового округу в складі 119 навчального центру Сухопутних військ до  моменту свого -  розформування 1 грудня 2000 року. На її базі була сформована 62 механізована бригада, яка за короткий період свого існування зарекомендувала себе одним з кращих механізованих з’єднань Сухопутних військ.
 
Першим командиром сформованої на її базі 26 Бердичівської  артилерійської бригади в серпні 2004 року став полковник Клочко Анатолій Олександрович.
 
В серпні 2005 року новим командиром бригади було призначено полковника Горбильова В’ячеслава Юрійовича.
 
В липні 2011 року командиром було призначено полковника Маліновського Андрія Володимировича.
З моменту формування частини  в 2004 році та по теперішній час 26 Бердичівська артилерійська бригада приймає активну участь у різноманітних широкомасштабних військових навчаннях. Так, частина приймала участь у широкомасштабних військових навчаннях «РЕАКЦІЯ – 2005», «АРТЕРІЯ – 2007», «ПЕРСПЕКТИВА 2012», «АДЕКВАТНЕ  РЕАГУВАННЯ – 2011». Підрозділи частини що приймали участь в цих навчаннях, показали добрий рівень вишколу.
 
За підсумками 2006 року 26 артилерійська бригада визнана кращою частиною 8 армійського корпусу та зайняла друге місце серед з’єднань Ракетних військ і артилерії Сухопутних військ Збройних Сил України за підсумками 2007 року бригада визнана кращою серед частин 8 армійського корпусу та зайняла третє місце серед з’єднань Сухопутних військ Збройних Сил України, за підсумками 2006,2007, 2011 років частина отримувала перехідний прапор Житомирської обласної державної адміністрації.
 
5 липня 2007 року відбулась визначна подія в історії бригади на 3- річницю створення частини командиром 8 армійського корпусу генерал - лейтенантом Островським Сергієм Олександровичем частині було вручено бойовий прапор та грамоту Президента України.
 
Командир бригади полковник Маліновський Андрій Володимирович продовжує військову династію батька підполковника Маліновського Володимира Івановича, ветерана військової служби, командира батальйону гвардійського танкового полку та діда  учасника Великої Вітчизняної війни, кавалера орденів Червоної Зірки, ордена Слави, ордена Великої Вітчизняної війни - полковника Чельцова Михайла Івановича, який закінчив свою військову службу командиром окремого автомобільного батальйону.
 
Кращими офіцерами частини являються старший лейтенант Чурсін Костянтин (начальник розвідки 1-го гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону); підполковник  Мужук Михайло (начальник оперативного відділення) та старший лейтенант Скиба Євген. Він -старший офіцер батареї 1-ї гаубичної самохідно-артилерійської батареї.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.