У Бердичеві говорили про торгівлю людьми — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

У Бердичеві говорили про торгівлю людьми

12 бер. 2015 Вікторія Пухальська

Нещодавно в місті пройшло навчання «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», який здійснюється за підтримки Міністерства соціальної політики України, Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Посольства Канади в Україні. Тренінг проходив для державних службовців, які опікуються даною тематикою: управління у справах молоді та спорту, соціальна служба у справах сім’ї, дітей та молоді, міліції з питань міграції, центральної міської лікарні, центру зайнятості, шкільних психологів та громадських організацій.


Ірина Бабенко, керівник проекту, в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні: «Мета тренінгу: підсилити спроможність регіональної мультидисциплінарної групи суб’єктів Національного механізму взаємодії щодо ефективного впровадження нового законодавства України в сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні. Тренінги розраховані на представників управлінь регіональної державної адміністрації дотичних до реалізації Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, на регіональному рівні».


Тетяна Дячук, начальник управління у справах молоді та спорту Бердичівського міськвиконкому: «На сьогодні тема насильства в сім’ї, торгівлі людьми є досить актуальною в країні і стосується кожної людини, навіть коли ми думаємо, що ця тема нам не корисна, не цікава. Говорячи про високий рівень міграційних процесів, про пошуки роботи за кордоном, а також про пошуки кращого життя загалом. Існує така проблема, як торгівля людьми. Подібні тренінги надають інформацію не тільки з точки зору законодавчої бази знань, а і інформацію, що стосується переусвідомлення даної теми. Вміння реагувати у тій чи іншій ситуації, надати допомогу, враховуючи той факт, що навчальний семінар зібрав представників управління освіти і науки, управління праці і соціального захисту населення, міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, управління сім’ї молоді та спорту, службу у справах дітей, міліції. Даний тренінг розширив коло знань для роботи з жертвами насильства в сім’ї та жертвами торгівлі людьми. Безумовно такі зустрічі сприяють переусвідомленню процесів, які відбуваються в Україні, переусвідомлення свого ставлення до життя. Вони об’єднують однодумців та формують команду, котра буде ефективно працювати у вирішені проблем торгівлі людьми та насильства».


Оксана Трибун, практичний психолог, керівник волонтерського психолого-реабілітаційного Центру «Фенікс»: «Неспроста дана тема виникає знов і знов. Адже в складний для країни час, який за собою несе безробіття, низький прожитковий рівень, перед багатьма сім’ями стає питання щодо задоволення своїх первинних потреб: як вижити в цих умовах? Коли кожен день за собою несе подорожчання цін на продукти харчування, комунальні платежі, транспорт, побутові витрати, тощо… і плюс скорочення на роботі!.. рівень життя стрімко падає… От тут і людина думає, як вижити в таких умовах? Як прогодувати свою родину? Як дати освіту своїм дітям? Що робити і куди бігти? Одні впадають в депресію, яка за собою несе алкогольну і наркотичну залежність, суїцид, злочинність, агресію, яка руйнує родинні стосунки і т.д. Другі шукають вихід з даного становища, одним з яких є виїзд за кордон або в інше місто. Чи завжди омріяне може бути реальністю? На жаль, не завжди. Багато наших співгромадян потрапляють в тенета торгівлі людьми. Що ж їх може чекати? Борделі, низько оплачувана праця або взагалі праця задарма, продаж органів. Як можна уникнути цього? Як говориться, проінформований – значить озброєний. По перше, спробуйте дати відповіді на нескладні запитання: наскільки можна довіряти тій людині, яка пропонує влаштуватись на роботу? Наявність контракту? Довіра до фірми? Знання мови? Телефони консульств? По друге, проконсультуйтесь чи з органами влади, чи громадськими організаціями, які опікуються даним питанням, як можна вберегтись від будь-якої халепи з вищеперерахованого. І, нарешті, на тренінгу підіймалось питання стосовно механізму взаємодії громадських організацій, органів влади та бізнесу щодо вирішення даної проблеми».


Вікторія Пухальська, юнкор Школи Журналістики «Фенікс»

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.