У Бердичеві відзначили 72 річницю визволення міста — РІО Бердичів

Понеділок, 6 Липня

  • Бердичівський Базар

У Бердичеві відзначили 72 річницю визволення міста

Понад два з половиною роки тривала окупація Бердичева в роки Великої Вітчизняної війни. Кожна родина сповна відчула жахи війни, яка принесла з собою на українські землі численні людські жертви, сльози і біль втрат. Німецькі військові окупували місто за два тижні від початку бойових дій - 7 липня 1941 р. За два з половиною роки фашисти стратили у Бердичеві близько 40 тисяч чоловік, у тому числі практично всіх євреїв, що не встигли покинути місто. Втрати, завдані воєнним лихоліттям, не змогли знищити в душах людей віру в перемогу. Своїм звільненням Бердичів завдячує тисячам людей, які на фронті і в тилу крок за кроком йшли до перемоги над загарбником. Закінчилась окупація 5 січня 1944 року внаслідок блискучого наступу радянських військ.

Саме цього дня щороку небайдужі бердичівляни приходять на Соборну площу до меморіалу «Героям Слава», щоб вшанувати пам’ять героїв-визволителів. В серцях людей житиме пам’ять про кожного з тих, кому завдячуємо сьогоденням. На жаль, до 72-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників, яку ми відзначаємо в нинішньому році, дожив лише один з тих воїнів, що в 1944 році звільняли місто, – Микола Калинський. За станом здоров’я 98-річний фронтовик не зміг завітати на загальноміський захід з нагоди визволення Бердичева, але через міського голову передав присутнім найкращі побажання.


Важко, вшановуючи пам’ять військових, які відстоювали мир і цілісність рідної землі в роки Великої Вітчизняної війни, усвідомлювати, що мир, здобутий дорогою ціною, знову порушено. Ось уже два роки на сході країни точаться бойові дії. Українські військові за прикладом прадідів виборюють право на існування і територіальну цілісність своєї держави.


Пам’ять і визволителів міста, і бердичівлян, які полягли, захищаючи уже незалежну Україну, закликав вшанувати на зібранні громадськості міський голова Василь Мазур. На його переконання, перемога, здобута нашими прадідами, дає нам можливість жити на своїй землі без чужих вказівок. «Ми низько вклоняємось героям тієї війни і, на жаль, вже маємо зовсім молодих героїв, які теж віддали життя за рідну землю у наш, здавалось би, мирний час. Історія невблаганно віддаляє нас від лихоліть Великої Вітчизняної війни, але ми маємо пам’ятати про безцінний дар від предків - мирне небо», - відзначив очільник міста.


Не забувати своїх земляків та всіх, хто брав участь у визволення Бердичева в роки війни, попросив, виступаючи на мітингу, фронтовик Петро Маматов, який пройшов стежками Великої Вітчизняної війни і не з чуток знає, що це таке. Від людей, які з честю продовжують справу дідів-прадідів, відстоюючи свою землю від ворога, виступив Павло Гайдаманчук, голова Спілки учасників бойових дій АТО Бердичева та Бердичівського району.


Завершилось зібрання громадськості виступами учнів, які читали проникливі вірші, та покладанням квітів до меморіалу, що увічнює в собі пам’ять про боротьбу за мирне життя.

Фотогалерея

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.