Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівляни згадали важливий день в історії України – прийняття Конституції

Цьогоріч українці відзначають 20-ту річницю з моменту підписання найважливішого для нашого народу документу, що окреслює основні права і свободи людини, визначає територіальну цілісність держави та демократичні засади її розвитку. Саме 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла першу Конституцію незалежної української держави, над якою депутати працювали загалом 23 години, всю ніч з 27 на 28 червня. І з тих пір цей день було оголошено державним святом українців.


Згадати той важливий момент та відзначити годиною державності це свято зібралися в актовій залі Бердичівської музичної школи 24 червня вчителі, представники міської влади, депутати, молодь міста та усі бажаючі.


Як зазначила ведуча заходу, незважаючи на непросту ситуацію, в якій перебуває наша держава впродовж останніх років, святкування Дня Конституції – це вже не просто традиція, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, якими наші пращури відстоювали право на свободу, а сьогодні наші воїни знову захищають суверенітет і цілісність нашої країни.
Від імені міського голови, виконавчого комітету та депутатського корпусу міської ради з Днем Конституції України привітала усіх секретар міського голови Юлія Ліфтер: «Я впевнена, що з Божим благословенням, хоча й буде нелегко, все вдасться. Давайте дбати і берегти наш закон».


Право покласти символічні жовто-блакитні квіти від громадськості міста до пам’ятника Т.Г. Шевченку, меморіальної дошки громадському діячеві і герою України В’ячеславу Чорноволу та меморіалу «Слава Героям» надали молоді міста.


Згадали на годині державності і про предка нашого нинішнього законотворчого документу – Конституцію Пилипа Орлика. І хоч найпершим в світі збірником законів вважають Конституцію США, договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом, який визначав права і обов'язки усіх членів Війська, випередив її на 77 років. Це говорить про те, що в Україні демократичний ідеал в державотворенні відбувався ще за часів Гетьманщини, а наш народ довго йшов напролом до вільної держави, долаючи всі труднощі на своєму шляху.


Згадали разом з дорослими той рік, коли депутати творили Основний Закон України, та розповідали молодшому поколінню, як відбувався процес укладання збірника законів української держави вчителі історії загальноосвітніх шкіл Бердичева.


Наприкінці заходу прозвучав патріотичний вірш, а потім усі присутні в залі разом з ансамблем виконали Гімн України – один із головних державних символів вільної незалежної країни, котрий нині надихає наших героїв там, на Сході, боронити нашу країну та додає їм сил у найважчі моменти.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.