Роздрукувати цю сторінку

Учні Бахмутської школи завітали до Бердичівської військової частини

Дружба між жителями села Бахмутка, що на Донеччині, та військовою частиною Бердичева склалася ще з того часу, як наші військові, перебуваючи у зоні виконання бойових завдань, стали бажаними гостями Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.


Тоді і багато бердичівлян завдяки військовим дізналися про невеличку, але україномовну школу, що майже два десятки років навчає своїх учнів бути патріотами, розмовляти українською та не ділити країну на 2 окремі частини, а любити і вважати її одним цілим.


Це саме бердичівські військовослужбовці вклали частинку своєї душі в навчальний заклад села, адже зв’язківець Олександр Журавльов майстерно розмалював стіни школи та їдальні, надавши їм яскравих барв. А військові чи не щодня приходили спілкуватися з школярами і допомагати по господарству, відвідували різноманітні заходи, військовий оркестр влаштовував концерт для дітлахів. Натомість бахмутківчани годували наших хлопців, розповідали про себе та своє шкільне життя, підтримували та за запрошенням обіцяли приїхати в гості.


Так і сталося цього літа, коли 42 школярі з 2 по 11 класи та вихователі Бахмутської школи приїхали на відпочинок в дитячий табір «Відкрите серце» села Озадівка Бердичівського району. Організувати для дітей поїздку на відпочинок взялася волонтер Ірина Піскун абсолютно безкоштовно. Зізнаються, що виїхати було нелегко, та і батьки спочатку не вірили, що таке може бути, що їхніх дітям можуть влаштувати такий подарунок. Але, як зазначила директор школи Олена Сергіївна Скоріна, вона завжди каже, що немає Заходу та Сходу, є одна єдина Україна та одні єдині українці.


А у рамках відпочинку у середу, 13 липня, всі з великим задоволенням відправилися не екскурсію у військову частину – польова пошта В3231. Директор додала, що така поїздка – яскравий приклад виховання патріотизму у дітей: «Щирі слова подяки військовій частині за те, що подарували дітям такі емоції та так гарно нас прийняли».


І справді, захвату школярів не було меж. Це діти в основному з не настільки забезпечених сімей, що можуть самостійно відправитися у такий відпочинок. Олена Скоріна зазначає, що всі задоволені перебуванням у таборі, де вихователі хоч і суворі, але добре справляються зі своєю роботою і влаштовують своїм відпочивальникам різноманітні розваги. А екскурсія у військову частину взагалі справила велике враження на маленьких та юних туристів. Тим більше, що бердичівських військовослужбовців вони добре знають. І коли більше місяця їх не було у Бахмутській школі, то запитували у директора та викладачів, де військові і коли приїдуть, бо дуже сумують за ними.


Поки спілкувалися з директором, бачили веселі та зацікавлені обличчя дітей, котрі по черзі пробували стріляти з кулемета, оглядали військову техніку та залізали на неї, спілкувалися з військовими, розпитуючи про все.


Школярі і самі з задоволенням розповідали про те, як їм сподобалася поїздка, сподобалося стріляти з військової зброї (щоправда всі, хто пробував, казали, що трішки у вухах закладає, але потім нічого, нормально) як дівчатам, так і хлопцям. У таборі їм теж подобається і екскурсія до Бердичева їх зацікавила, бо тут гарно і люди добрі та ввічливі. Обіцяють, що якщо випаде ще раз шанс приїхати сюди, то залюбки це зроблять. А поки до 21 липня триває їхній відпочинок, намагаються побачити якомога більше всього цікавого, чим славиться наше місто.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали