Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

На Міжнародній конференції в Бердичеві підсумовували роботу громадських організацій з АТОшниками та їхніми родинами

Війна на Сході внесла свої корективи в життя кожного українця – і дорослого, і малого. Бойові дії, що третій рік являються для більшої частини нашого народу жахливим сном, від якого ніяк не можна прокинутись, залишають відбитки в душі, і не тільки, як у військового, так і у його родини. Окрім матеріальної, сім’ї учасників АТО потребують і психологічної допомоги та підтримки. Найбільше цією проблемою переймаються та ставлять ціль «будь-що – допомогти» неурядові громадські організації в Україні. Саме вони працюють з воїнами АТО та їх родинами.


За цю нелегку, але таку важливу справу взялися дві організації – «Добра Воля» (Польща) та ГОЖОО «Воскресіння» (Україна), котрі разом створили Польсько-український проект «Кризова інтервенція – підтримка неурядових громадських організацій в Україні, які працюють з воїнами АТО та їхніми родинами».


15 липня в приміщенні готелю «Де Жавю» розпочалася Міжнародна конференція, що є завершальним етапом вищезазначеного проекту, який є унікальним, бо спрямований на реабілітацію та роботу з військовими, демобілізованими, їхніми сім’ями та волонтерами. Триденна конференція в Бердичеві за участю волонтерів всієї України та міжнародних в всеукраїнських експертів має на меті підвести підсумки проекту, який фінансується польсько-американським фондом .


Співпраця керівників цих двох організацій – Аліни Добошевської («Добра Воля») та Оксани Трибун (ГОЖОО «Воскресіння») відзначилася гарними та корисними результатами. Було проведено індивідуальні коучинги для бійців АТО, з якими також працювали найкращі психологи, підготувавши 20 ветеранів та воїнів АТО до роботи. Не оминули увагою та психологічною допомогою і дружин та матерів бійців, волонтерів. Кращі майстри ВенДо навчали їх методам самооборони, спрямованої на запобігання психологічного та фізичного насилля над жінками. Проект підтримував ветеранів, бійців АТО та їхні родини, з якими працювали психологи та волонтери за методиками, описаними у спеціально випущеному Довіднику. Було також знято короткометражний фільм, який показував, як фахівці допомагають військовим, що пройшли пекло війни, та їхнім родинам.


Президент Фонду «Добра Воля» та координатор проекту з польської сторони Аліна Добо шевська вдячна українським партнерам за допомогу та за те, що результати цієї колосальної роботи перевершили себе: «Я рада, що змогла зробити цей проект в гарному місті Бердичеві, де гарні та ввічливі люди».


Взагалі у цій проведеній роботі, котра допомагала ветеранам, бійцям та їхнім сім’ям повернутися якомога швидше до нормального життя, було задіяно багато спеціалістів і просто людей, що хотіли допомогти. Показати на фото родини АТОшників – чоловіків, жінок та дітей, котрі безпосередньо пов’язані з подіями, що відбуваються на Сході, бо або були їх свідками, або брали участь у бойових діях, взялися волонтер Оксана Заводяна та фотограф Наталія Харитонова. Саме вони організували фотовиставку «Діти Героїв», аби привернути увагу до таких сімей, до таких дітей-переселенців, яким недостатньо надається підтримка. У планах фотографа – показати ці фото в Польщі та інших країнах.


Наглядно побачити, як організації працюють з дітками-переселенцями та тими, чиї батьки брали або беруть участь у бойових діях, мали змогу усі присутні, переглянувши виставу, поставлену соціальним театром на чолі з його керівником, актором та режисером, Мареком Костюлеком з Польщі.


Приємно, що у ці нелегкі для нашої країни та її жителів часи, є люди, котрі готові простягнути руку допомоги, підтримати і морально, і психологічно, допомогти АТОшникам та їхнім родинам адаптуватися у суспільстві після важких моментів, повернути радість та реалізувати мрії. Маємо надію, що це не останній грандіозний проект, створений Україною та Польщею, що робота цих організацій та інших, які виявлять бажання працювати у цій сфері, буде мати лише підтримку зі сторони людей, позитивні відгуки та успішну реалізацію.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.