Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Для військових у Бердичеві продовжують зводити багатоквартирні будинки, але як розподілятимуть квартири, поки невідомо

Ранішня тиша ранку вівторка для мешканців мікрорайону «Червона гора» розвіялася звуками комунальної техніки, стукотом та оживленим рухом будівельників. Тут, по вулиці Братів Міхеєвих, активно розпочалися будівельні роботи по зведенню багатоповерхового будинку для військовослужбовців. У пам’яті жителів цієї вулиці залишаються перші дві спроби будівництва житла на цьому місці, котрі не увінчалися успіхом. Проте нині, як кажуть, третя спроба має бути вдалою. Бо тендер уже виграно, так само як і виділено на початок будівництва кошти у розмірі 15 мільйонів гривень. 

Загалом у місті останнім часом практика зведення багатоповерхівок почала набирати популярності. Нещодавно був збудований та введений в експлуатацію будинок в центрі міста по вулиці Данилівській (колишній Фрунзе), де, до речі, мали поселитися і кілька сімей військовослужбовців. Далі естафету підхопили забудовники по вулиці Шевченка, де зводять житловий комплекс «Шевченківський». Чи будуть там виділені квартири для військових, поки невідомо, враховуючи, що неподалік від військових частин буде житло, збудоване та пристосоване саме для людей героїчної професії та їх сімей. Ще одним будівництвом цьогоріч відзначилася вулиця Житомирська, де теж планується зробити цілий житловий комплекс з уже готової «коробки». Отож сам по собі напрошується висновок, що інфраструктура у невеликому місті Бердичеві набуває все більшого розвитку.


Що ж до будівництва по Братів Міхеєвих, то як тільки про це заговорили, більшість мешканців посміхалися, стверджуючи, що будують вже не вперше. Міська влада і сама це підтверджує. Але нині питання житла для людей, котрі обрали професію військового, є важливою, як ніколи. Коротко про те, що за будинок тут буде і яким він буде, дізналися від директора будівельної компанії ТОВ «ФБК ЛУЧ» міста Києва Юрія Коваля. Він зазначив, що дане будівництво є об’єктом Міністерства оборони України. Замовником виступає Подільське управління капітального будівництва МО України. Це буде 60-квартирний багатоповерховий будинок (до речі, поверхів буде 10, що нині вже стало модним) для військовослужбовців, кошторис якого складає близько 26 мільйонів гривень з державного бюджету, співфінансування немає.


Нині бердичівляни на цьому місці можуть спостерігати поки що котлован зі сваями, обгороджений парканом, та пару вагончиків. Саме зараз тут проводяться земляні роботи і у вівторок технікою відкопувалита перевірялисваї, забиті ще у 2012 році, щоб розпочати роботи по облаштуванню фундаменту. Вженабирають матеріал та заготовляють блоки, плити і цеглу для початку будівництва. В цьому році заплановано виконати нульовий цикл і закласти перший поверх. До кінця 2017 року планується побудувати весь будинок та здати його в експлуатацію.


Стосовно внутрішнього оформлення, то квартири будуть повністю зроблені під ключ, з оздоблювальними роботами, сантехнікою. Питання автономного опалення поки що вирішується, але швидше за все воно буде. Благоустрій будинку теж виконають. Юрій Коваль також додав, що загалом будинок буде схожий на той, що знаходиться поруч, бо це один житловий комплекс, який розроблявся Вінницькою організацією. Єдине що, фасад утеплять та поштукатурять згідно сучасним нормативам і буде всього два під’їзди.


На питання, кому і за яким принципом будуть надаватися квартири в даному будинку, чіткої відповіді не отримали. Заступник міського голови Михайло Гайченя вказав, що цим займатиметься житлова комісія бердичівського гарнізону, яка і вирішуватиме, яку частину квартир надати для звільнених зі служби військових, а яку – для учасників бойових дій і родин загиблих.


Та представники міської влади на чолі з мером Василем Мазуром одностайно вважають, що таке будівництво є важливим для нашого міста. Бо у зв’язку з відновленням військових частин в Бердичеві нагальною потребою стане виділення житла військовим. Тим більше, що багато хто, підписуючи контракт та беручи участь в антитерористичній операції, переїжджає в Бердичів з інших міст разом з сім’ями.


Важливим питання житла є і для учасників АТО, котрі також стоять у черзі на отримання квартири.Тому поруч з цим будинком мають збудувати ще один, на 70 квартир. Проект для нього вже є і передбачені бюджетом кошти на наступний рік для початку будівництва, залишилося ще оголосити тендер.


Про важливість цього будинку та того, що буде поруч, розповів і сам міський голова. Він зазначив, що будівництво проводиться на одній з трьох земельних ділянок, рішення про виділення яких було прийняте ще попереднім скликанням міської ради. На другій буде збудовано вищезазначене житло на 70 квартир та 250 квартир – це земельна ділянка поруч. «Ці ділянки знаходяться максимально близько до комунікацій, тому затрати будуть не такі великі. І сьогодні, в умовах, коли відбувається відновлення військових частин, для міста і особливо для цього мікрорайону будівництво багатоквартирних будинків є добрим знаком», - переконаний Василь Мазур.


Міська влада сприяє такому будівництву, про що говорить виділення земельних ділянок без обмежень та будь-яких умов, бо ці квартири потрібно надати, в першу чергу, військовим, які захищають країну в зоні АТО.
Загалом дане будівництво вважається спільною працею Міністерства оборони України, Кабінету Міністрів, адміністрації Президента, колишній голова якої – Андрій Таранов – провів серйозну роботу з цього питання, народного депутата України Олександра Ревеги, облдержадміністрації, звідки також надходили відповідні звернення.


Отож в наступному році один з мікрорайонів міста поповниться новим будинком і сім’ї військових матимуть своє власне житло. Крім того, молодим сім’ям найближчим часом пощастить ще й з дитячим садочком, який будуватимуть поруч. Тендер виграний, вартість проекту – близько 32 мільйонів гривень.Нагадаємо, що майже 2 мільйони гривень субвенції виділили для того, щоб розпочати будівництво, певну суму надали і з міського бюджету. Далі кошти для завершення робіт та введення в експлуатацію закладу сподіваються отримати від держави на завершальному етапі. За прогнозами, цей садочок буде кращим в області і роботи з його будівництва планують розпочати вже в наступному місяці. Тому мікрорайон, в якому більшою мірою проживають і через деякий час ще поповнять військові, буде зручним та матиме поруч усі необхідні для бердичівлян заклади.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.