Роздрукувати цю сторінку

В Бердичівській поліції знову скорочують штати

16 лист. 2016 Олександр Доманський

Про це журналісти дізнались на прес-конференції, яку організувала в понеділок начальник Бердичівської поліції Ольга Зінченко. Але розпочала розмову на цій вже другій зустрічі з місцевими журналістами очільник відділу з найбільшого зла, з яким правоохоронні стикаються чи не щоденно – крадіжки та шахрайство. Ці види злочинів значно почастішали у нашому місті, і пов’язують це з тим, що звільнені з трьох виправних закладів міста та району часто осідають в місті і продовжують займатись тим, за що їх раніше «саджали».


Так, знову й знову попадаються на гачок шахраїв люди, яким телефонують про буцімто затриманих дітей і внуків та просять терміново перерахувати гроші «добрим» поліцейським; про підвищення ставок у банку чи виграшу призів, для отримання яких потрібно повідомити номер картки і її пін-код; чи про необхідність перерахування передплати за товари або продукти, які продаються через мережу Інтернет.


Та що там Інтернет. Нещодавно в нашій газеті було опубліковано оголошення про продаж трактора. Майбутній покупець зателефонував по вказаному номеру і хотів домовитись про оглядини потрібної йому техніки. Але «продавець» виставив умову – поки не буде передплати 50 тисяч гривень, трактор не покаже. У покупця такої суми на картковому рахунку не було, але більше 20 тисяч гривень він відправив у якості передплати. І все. Більше телефон тракторного продавця ні разу не відповів.


Як розповіла Ольга Володимирівна, більшість таких дзвінків надходить з території наших установ з виконання покарань, де на поселенні офіційно дозволяється користуватись мобільним телефоном, а в інших місцях теж повно несанкціонованих мобільників та карток до них. Спересердя начальник поліції вимовила фразу, яка б насправді, дійсно, могла б стати вирішенням проблеми: «Хоч глушилки встановлюй на тюрмах…».


Згадали журналісти, що на першій зустрічі детально розповіли про єдиний в місті випадок нападу на представника ЗМІ (директором медучилища) і про те, що справа ця якось незрозуміло «заглохла», тому цього разу поцікавились її ходом.


«Слідство відновлено, слідчому дано більше 10 вказівок про проведення слідчих дій, і після того, як вони будуть проведені, та за підтвердження прокурора, справа буде передана до суду», - запевнила Ольга Зінченко. І додала, що так ретельно потрібно підходити до слідства тому, що за відсутності серйозних доказів суд може виправдати обвинувачуваного, і тоді накажуть і слідчого, і прокурора. Саме тому виправдальні вироки в нашій країні, на відміну від Європи чи Америки ,– велика рідкість.
До виборів у Семенівській громаді наша поліція готується, але готується лише охороняти громадський порядок та безпеку, а не висуватись у якості кандидатів чи грати в якійсь команді.


Після ліквідації лінійного відділу міліції її справи перейшли до міськвідділу, але виявилось, що зводяться вони до крадіжок болтів на рейках та сумочок в залі очікування вокзалу.
Знову тривалою була дискусія про інформаційну співпрацю між поліцією та ЗМІ, адже з початку двохтисячних років щодня відділ міліції направляв інформацію про всі заяви та злочини, які стались в місті, міському голові, а в районі, відповідно, голові райдержадміністрації і вільно надавав її журналістам на їх прохання. Та вже більше року таку інформацію органам влади не надають, хоча і щодня готують, але тепер лише для внутрішнього використання. І знову ця дискусія ні до чого не привела, навіть той документ, який був в руках Ольги Зінченко на зустрічі, вона не дала оглянути. Наскільки це законно, спробуємо з’ясувати шляхом подачі відповідного запиту на інформацію. 

Але всі ці теми якось відразу здались зовсім несуттєвими після того, як очільник поліції розповіла про кадрові перетрубації у відділі. Так, 9 листопада всіх діючих правоохоронців «вивели поза штат» і тепер протягом двох місяців будуть перевіряти для того, щоб залишити на службі кращих з кращих, яким обіцяють значно підвищити зарплату. Але прийдеться скоротити 15 посад, і в підсумку замість сьогоднішніх 154 поліцейських залишиться лише 125 (це при тому, що в радянські часи тут працювали майже 500 правоохоронців - авт.).


Реформа поліції передбачає, що в міськрайвідділах залишаться блоки кримінальної поліції, превентивної (дільничі), слідство і буде створена нова служба – групи швидкого реагування (ГШР). На жаль, в Бердичеві сьогодні немає муніціпальної поліції, яка в багатьох містах України надає дуже суттєву підтримку охороні громадського порядку, та й сплеск співпраці з громадськими об’єднаннями теж минув.


Але, відповідаючи на останнє запитання журналістів про щось позитивне за останній час, Ольга Володимирівна сказала, що найбільше їй все ж подобаються її нинішні співробітники, які не втікають від роботи, свідомо «тягнуть лямку» рутинних обов’язків та цілодобово охороняють спокій бердичівлян (а може вони просто знають про майбутнє скорочення? – авт.).

Подібні матеріали