Субота, 1 Квітня

У День Гідності та Свободи Бердичів згадав болючі та переломні для українців події

Не одне століття наша країна боролася за те, щоб бути вільною, бути самостійною, бути гідною носити почесну назву «Україна». А народ цієї країни цілими поколіннями виборював право бути єдиним, бути дружнім, бути вірним своїй державі. Історія пам’ятає низку подій, що свого часу впливали на формування України та її народу, і не забуває тих подій, які заважали йти до поставлених цілей.


Та серед низки подій, що відбувалися протягом століть, вагоме місце в історії та незабутній слід у пам’яті людей займає доленосний початок 21 століття. Восени 2004 року, в листопаді 2013 року та у лютому 2014 року український народ поставав на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Як знак пам’яті та шани цих важливих дат, Указом Президента України Петра Порошенка 21 листопада було встановлено Днем Гідності та Свободи.


І якщо Помаранчева Революція дала початок усвідомлення того, що люди прагнуть кращого життя та прагнуть відстоювати свої права, то події трирічної давнини стали болючими для українського народу та переломними для самої України.


Згадувати, з чого все почалося, що відбувалося тоді у Києві, чому люди вийшли на Майдан, якою ціною вони відстоювали свої права та ідеї і як це вплинуло на майбутнє нашої країни, важко для багатьох. Але згадуючи це, кожен показує, що він пам’ятає, що він не забуває, що він шанує та дякує .


В приміщенні Бердичівської музичної школи з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулася історико-мистецька година, присвячена вшануванню третьої річниці Революції Гідності, третьої річниці Майдану, силовий розгін якого привів до тривалого протесту проти антинародних дій влади. На жаль, це стало початком періоду важких випробувань для всієї України, які тривають і до цього часу.


Про ті жахливі, криваві та трагічні 94 дні на Майдані, про тих відважних Героїв, які увійшли в історію, як Небесна Сотня, розповіли вчителі історії та учні загальноосвітніх шкіл міста. Акції протесту, розпочаті студентами, загальний страйк, підтриманий іншими свідомими громадянами, Майдан, до якого долучилися представники різних національностей, яким була небайдужою доля України та її прагнення йти в Європу, підтримка української діаспори закордоном - це був тільки початок жахіть, котрі ніхто не міг уявити навіть у кошмарному сні.
Перші бійки, які прийшли на заміну мирному протесту, перші прояви оборони Майдану на барикадах, перші спалені шини та кинуті задля захисту коктейлі і, на жаль, перші смерті. У пам’яті кожного залишається молодий вірменин Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизневський , життя яких обірвала снайперська куля, та по-звірячому закатований активіст Юрій Вербицький. І це не всі, чиє життя забрав лютий кат. Пам’ять про них, про Небесну Сотню, закарбована у серцях людей. На їхню честь названі вулиці, провулки та площі в містах України. Про них складають вірші, їх згадують у піснях.


Спомином про ті події з присутніми поділився член виконкому Бердичівської міської ради Сергій Адам’як, який не зі слів знає, що там насправді відбувалося, а був свідком та учасником Революції Гідності. Нині йому важко говорити та згадувати про десятки ранених, покалічених та вбитих мирних людей, яких доводилося рятувати та доставляти до лікарень, з якими доводилося стояти на захисті на барикадах.


Незважаючи на те, що минуло вже три роки, всі пам’ятають , хто відстоював інтереси своєї держави, хто постраждав за ці інтереси, а найголовніше – ніхто не забуде, якою ціною тоді давалася боротьба українцям і якою ціною вона дається нині, коли українські сини борються за свою державу там, на сході країни.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Подібні матеріали

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.