Субота, 1 Квітня

Міський голова обурений, що ялинку в центрі Бердичева назвали «знедоленою»

Минулого тижня ялинку в центрі міста почали готувати до новорічних свят, чіпляючи на неї іграшки та гірлянди. У тому році, та й ще пару років тому, зір бердичівлян милувала ціла казка, створена на Центральній площі, бо всі ялинки були одягнені в різноманітні прикраси, а миготіння різних за кольором повздовжніх та кругових гірлянд ніби переносило і дорослих, і дітлахів у країну чудес. Тоді ж, у новорічні свята, усі бажаючі прямували до центральних красунь міста, бавилися, фотографувалися і просто раділи.


Цьогоріч міська влада прийняла рішення прикрасити лише одну ялинку. Чому? Розповімо трохи пізніше. Так-от, робота кипіла зранку і до вечора, працівники МКАРСу мало не по-дизайнерському підійшли до прикрашання новорічної красуни, густо вішаючи скляні кульки на кожну гілку і слухаючи при цьому вказівки відповідального за весь цей процес… І як би вони не старалися, як не намагалася міська влада міста створити святкову атмосферу новорічних свят, а ялинка в центрі міста декому здалася не зовсім привабливою. Більше того, в одній із соціальних мереж її назвали «знедоленою. Навіть сам Віктор Гюго, в творчому доробку якого є роман з однойменною назвою, напевно, не міг би подумати, що цим словом назвуть саме новорічну ялинку.


Оскільки представники нашої міської ради, які проводять сесії та організовують різного роду заходи, потім ще й активно читають статті та пости, написанні після таких заходів, бо їм цікава думка як працівників ЗМІ, так і звичайних людей, то не помітити такий відгук вони не змогли. І цей факт неабияк обурив і міського голову, і тих, хто був відповідальний за прикрашання, і взагалі усіх працівників міської ради. На засіданні виконавчого комітету, коли обговорювали питання проведення новорічно-різдвяних свят і доповідала заступник міського голови Валентина Адаменко, мер згадав про цей злощасний коментар. Він не розуміє, чому вона «знедолена», якщо цьогоріч її гарно прикрасили, а вже 19 грудня, у день її відкриття, бердичівляни зможуть побачити, як вона сяятиме. Якщо такий висновок люди зробили лише з того, що у цьому році замість кількох ялинок в центрі міста прикрасили лише одну, то Василь Мазур дав пояснення стосовно цього. Вся справа в тому, що вже не перший рік в країні йде війна, хлопці там воюють, а тут такий розмах і сяйво на всю площу, що не зовсім коректно.


Член виконавчого комітету та голова Самооборони міста Бердичева Сергій Адам’як вказав, що навіть хлопці, які зараз на сході України, у свої бліндажах ставлять новорічну ялинку або хоча б гілочку, як символ свята, тому в принципі нічого страшного, якби одягли усі ялинки на площі. Але раз вже вирішили так, то хай буде так.


Валентина Адаменко, а згодом і директор міського Палацу культури ім. О. Шабельника Олена Петрівська почали пояснювати, скільки іграшок і гірлянд було почеплено на ялинку у цьому році, порівнюючи з минулим, та що зазвичай трапляється з цими прикрасами. Отож нині на ялинку почепили 400 кульок і потім додадуть ще 200, що разом складатиме 600 штук, та 92 ілюмінаційні гірлянди, з яких 66 - кругові та 26 – повздовжні.


Для порівняння Олена Петрівська навела цифри минулого року: 26 повздовжніх гірлянд та 60 кругових, проте залишилося лише 54. Куди ділася решта, варто лише здогадуватися. Крім того, щорічно знищується 50-60 іграшок. По-перше, одні падають і розбиваються від вітру, бо у нас, на відмінну від деяких сусідніх міст, вони скляні. По-друге, завжди знайдеться той, кому дуже подобаються великі кульки і вони хотіли б такі мати у себе вдома. Тому іграшок стає менше і кожного року доводиться їх докуповувати.


На завершення обговорення цього питання прозвучала фраза: «Нарядимо до кінця в центрі ялинку, включимо гірлянди і побачимо, знедолена вона чи ні». Прозвучало і прохання продовжити наряджати ялинку в Центральній міській лікарні, адже це вже стало традицією і не потребує використання коштів з міського бюджету.

IMG 3115

IMG 3092

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.