Понеділок, 28 Листопада

Не квітневий жарт, а чергове подорожчання. Бердичівлянам варто готуватися до підвищення цін на проїзд в електропоїздах

27 січ. 2017 Ульяна Житниченко

Новий 2017 рік лиш недавно почався, а людей уже неодноразово встигли «порадувати» підвищенням цін на товари, комунальні послуги та послуги різних сфер діяльності. Ще наприкінці минулого року бердичівляни вже бідкалися, що збільшення мінімальної заробітної плати принесе цілу купу проблем у вигляді зростання тарифів на світло, газ, опалення і т.д. Не забарилися прогнози і з курсом валют, і, цілком очікувано, з вартістю проїзду у транспорті.

Деякі перевізники, автобуси яких курсують з одних міст в інші, вже підняли ціну на квитки. Так само і в деяких містах подорожчав проїзд в громадському транспорті. В Бердичеві поки маршрутки не змінювали ціну за проїзд, хоча паніка містом сіється не один тиждень. Зате пасажирські перевезення залізницею, а заодно і перевезення багажу і вантажного багажу у внутрішньому сполученні, стануть дорожчими.


Таку новину озвучило Міністерство інфраструктури у проекті наказу, згідно якого відбуватиметься поетапна індексація тарифів на перевезення залізницею – в квітні та у жовтні по 10%. Торкнеться таке зростання вартості білетів всіх категорій поїздів і вагонів, окрім вагонів І класу поїздів Інтерсіті.


У пояснювальній записці проекту вказано, що індексація тарифів дозволить частково зменшити перехресне субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних і в деякій мірі компенсувати витрати на утримання парку пасажирських і багажних вагонів. Тим більше, що, як пояснює Міністерство інфраструктури, тарифи на перевезення пасажирів залізницею у внутрішньому сполученні не змінювалися вже більше двох років, а на вагони СВ взагалі років сім.


Отож усім, хто користується послугами залізниці, варто готуватися до підвищення цін на проїзд. Хоча для деяких студентів, котрі саме цим видом транспорту дістаються міст, де вони навчаються, навіть після підвищення ціни вартість квитка буде дешевшою, аніж автобусом чи маршруткою, де за проїзд доводиться викласти немалу суму, особливо якщо дорога неблизька. Та і ще одним плюсом для них є можливість використати студентський квиток, завдяки якому вартість проїзду стає меншою. В автобусах та маршрутках, які нині належать приватним перевізникам, така вигода для студентів, на жаль, не діє, в принципі як і для деяких пенсіонерів та пільговиків.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.