Вівторок, 24 Трв

Воїни-афганці та воїни-інтернаціоналісти Бердичева отримали 92 продуктові набори і грошову допомогу

Будь-яка війна несе горе, розруху, страх і найболючіше – смерть. Підступний і підлий звір змушує братися за зброю і боротися за мир, спокій та життя людей, віддачи у цій боротьбі свої власні. Коли наші прадіди й діди зі зброєю в руках захищали свої сім’ї і свій народ від лютого ворога, вони казали дітям і внукам, що ті будуть жити у мирі, матимуть гарне майбутнє та будуть щасливими. Та доля складає інші плани. І вже через кілька десятків років страшне слово «війна» знову вдерлося в мирне життя людей і носило воно назву Афганістан, а нині воно ще й стало жахіттям сьогодення для України.

Майже десять років, а якщо вдаватися до точних цифр, то 9 років, 1 місяць і 20 днів тривала війна в Афганістані. З цих запеклих і довготривалих боїв не повернулося більше 13 тисяч радянських воїнів, серед яких і 28 бердичівлян. Ця війна почала відлік смертей з бердичівлян, бо першим загинув влітку 1980 року Михайло Гончаренко, а останнім – Олександр Біляєв восени 1989-го. Військові побратими поіменно знають тих 11 солдатів, 1 сержанта, 3 прапорщиків та 13 офіцерів з числа загиблих наших земляків.


У Бердичеві пам’ятають і шанують подвиг воїнів-афганців та воїнів-інтернаціоналістів. Шкода, що, можливо, не на такому рівні, як цього хотілося б для тих, хто пожертвував здоров’ям, молодими роками, а найстрашніше – товаришами, яких не зміг вберегти під час того пекла, що довелося пройти. І як би не казали, що нинішня війна за масштабністю використовуваної техніки та наслідками є жорстокішою, для тих молодих і недосвідчених юнаків, котрих не за власною волею кинули в горнило війни, ті події були теж пеклом. Цьогоріч минає вже 28 років з того часу, як було виведено війська з Афганістану, а бердичівлянам, котрі були учасниками тих жахливих років, й досі болять рани, рани душі.


З нагоди 28-ї річниці в Бердичеві воїнам-афганцям та воїнам-інтернаціоналістам вручили 92 продуктові набори і грошову допомогу та бажали здоров’я і добробуту на зібранні, організованому в міському Палаці культури. Слова вдячності за мужність, героїзм та подвиг на адресу воїнів звучали від заступника міського голови Валентини Адаменко, голови спілки воїнів Афганістану Вагіфа Мамедова, заступника голови Бердичівської міської організації ветеранів Михайла Кравчука, начальника управління праці та соціального захисту населення міста Бердичева Наталії Омелянчук і від представника Бердичівського військового комісаріату, які стали і організаторами, і гостями даного зібрання.


Серед численних побажань здоров’я, миру і добробуту звучали і слова прикрості. Голова спілки воїнів Афганістану Вагіф Мамедов зазначив, що йому боляче чути про те, що афганців ставлять на другий план у зв’язку з новими трагічними подіями в нашій країні. А статистика доводить, що багато хто з воїнів-афганців, а також їхні діти і внуки нині теж воюють на сході України. От тільки прикро, що цю статистику, за словами чоловіка, не приводять у приклад, як і не оголошують жахливу цифру втрат. Близько 3000 афганців стояли на Майдані, 12000 – воюють на сході і 220 там уже загинули. «Не треба між нами і нинішніми воїнами клин забивати. Ми всі захищали Батьківщину. І ми об’єднуємося. І ми підтримуємо і намагаємося допомагати сьогоднішнім учасникам АТО. Нині 50-60-річні воїни-афганці захищають Україну. Ми не чекаємо нагород, ми хочемо просто чути слова вдячності», - відзначив Вагіф Мамедов.


На зібрання цього року не запрошували вдів учасників бойових дій, воїнів-афганців і воїнів-інтернаціоналістів, яких нині числиться вісімдесят, бо і урочистостей цього дня не влаштовували. Проте в календарі є дата 23 червня, коли відзначається День вдови, і, як наголосив голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил Володимир Борчан, завдяки дружній і колективній співпраці цей день хочуть провести на високому і урочистому рівні, організувавши окремий захід.


А 15 лютого о 10.00 відбудеться мітинг-пам’ять вшанування загиблих воїнів-афганців та воїнів-інтернаціоналістів біля пам’ятного знаку та покладання квітів до Меморіалу «Слава Героям!» і до могил загиблих воїнів на кладовищі.

IMG 8994

IMG 9000

IMG 9002

IMG 9017

IMG 9022

IMG 9030

IMG 9031

IMG 9032

IMG 9036

IMG 9038

IMG 9051

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.