Роздрукувати цю сторінку

На засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради вирішували долі дітей та недієздатних осіб

Продуктивним і водночас насиченим видався вівторок для представників міської влади та працівників міської ради, депутатів та членів виконавчого комітету. Після обговорення питань та прийняття рішень депутатами на ранішній позачерговій сесії до роботи приступили члени виконавчого комітету, яких зібрали на засідання вже після обіду.

Причиною цього стало потрібність вирішення важливих питань та прийняття невідкладних рішень. Одними із таких стали два рішення про потребу надати згоду на поміщення до психоневрологічного диспансеру 2 осіб, яких визнано недієздатними і такими, що становлять загрозу для оточуючих та потребують такого розміщення у відповідному закладі. Як зазначила начальник Управління праці і соціального захисту населення Наталія Омельянчук, це вимушена міра і родичам було складно це прийняти, але іншого виходу у них немає.


Далі прийняли рішення про надання одноразової матеріальної допомоги особам, які прибувають з Автономної Республіки Крим та східних областей України. Таких осіб на даний час двоє.


Представник служби у справах дітей виступив із заявою надати дозволи на укладання договорів щодо нерухомого майна, яке належить на праві користування малолітнім дітям. Прийнявши дане рішення, члени виконавчого комітету надали можливість громадянам виконувати три правочини. Перше – це надання дозволу батьку на дарування половини квартири, що належить йому на праві власності, відповідно до договору дарування своїй малолітній дочці, яка зареєстрована у цій же квартирі. Друге – це бажання брата та сестри подарувати свої частки квартири, які належать їм на праві власності, своїй сестрі, яка з малолітньою донькою зареєстрована у даній квартирі. Право власності буде оформлено на матір, а дитина набуває права користування житлом. І третє – це купівля громадянкою квартири для неповнолітнього сина, право власності буде оформлено на дитину, дитина набуває права власності на житло. Всі члени комісії підписали, зауважень не було і, як відзначив міський голова, йде нормальний процес, коли батьки піклуються про дітей.


Ще про одне піклування говорили на засіданні виконавчого комітету, але стосувалося воно вже влаштування дітей до державного закладу. На обліку служби у справах дітей знаходяться діти, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Від їхньої матері надійшло звернення про влаштування 2 малолітніх дітей до державного закладу у зв’язку зі складними матеріально-побутовими умовами. Прийнявши це рішення, члени виконавчого комітету надали змогу влаштувати дітей до інтернату орієнтовно на 6 місяців. За цей час з сім’єю працюватимуть соціальні працівники з метою подолання складних матеріально-побутових обставин та, звісно ж, повернення дітей у сім’ю. Тому таке рішення діє виключно в інтересах дітей.


А іншій дівчині у зв’язку з певними обставинами змінять піклувальник. З 2009 року дитина, позбавлена батьківського піклування (батько помер, а матір позбавили батьківських прав), перебувала під опікою бабусі. Опіка призначалася рішенням суду. Проте останнім часом піклувальниця не належним чином виконувала свої обов’язки, тому за позовом органу опіки і піклування виконкому Бердичівської міської ради рішенням суду бабусю звільнено від виконання своїх обов’язків. На сьогодні ж дівчинка проживає у сім’ї потенційного піклувальника, тобто у двоюрідної сестри, яку вона знає від народження і має з нею доброзичливі та приязні стосунки. Згідно законодавства вказана громадянка може виконувати обов’язки піклувальника.


Усі вищезазначені рішення були одноголосно підтримані членами виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук