Четвер, 26 Трв

«Блокпост пам’яті» про загиблих героїв України представили бердичівським школярам

Коли говориш про цифру 3360, на перший погляд, це здається не так багато. Та не так багато це здається, коли говориш про буденні речі, нічим не обтяжені. А коли мова йде про людські життя, то ці цифри викликають жах, торкаються найглибшої струни душі та змушують серце стискатися від болю. Від болю за тих, хто у війні, яку то і війною ніхто не називає, а говорить «АТО», країна втратила найкращих синів, патріотів, мужніх та сміливих чоловіків. І хоча серед них – зовсім юні та молоді хлопці, та їхній подвиг по-справжньому чоловічий.

Ми не знаємо багатьох подробиць того, що відбувалося на початку воєнних дій на сході України і нині, ми не можемо точно назвати цифру загиблих героїв, бо у кожного версія своя, не знаємо достеменно кількість сімей, в котрі прийшли горе та відчай. А Павло Нетьосов та Леонід Бондар, знають багато про цю війну та загиблих військових і бачили таке, що ворогу не побажаєш. Вони роблять гарну справу та за покликом душі і за обов’язком перед своїм народом виконують непросту місію: ідентифікують загиблих героїв, допомагають доставляти їхні тіла додому, підтримують сім’ї загиблих військовослужбовців. А ще вони організували волонтерський проект «Блокпост пам’яті», створений Міжнародною асоціацією дослідників фортифікації «Цитадель» за підтримки Управління цивільного військового співробітництва Міністерства оборони України, Національного військово-історичного музею України, Благодійного фонду «Стіна народної пам’яті». Проект, спрямований на патріотичне виховання дітей навчальних закладів, уже був представлений в Запоріжжі, Івано-Франківщині, Вінниччині, а тепер організатори привезли його до Бердичева.


Для школярів навчальних закладів нашого міста та для усіх бажаючих бердичівлян це можливість дізнатися про війну таку, якою вона є насправді, а не з книжок, дізнатися про наслідки цієї війни та про героїв України. На виставці були представлені портрети українських військових, які загинули за те, щоб діти і дорослі могли жити в мирі. Так, ці події відбуваються за кілька сотень кілометрів від нас, але батьки бердичівських школярів безпосередньо беруть участь у цих подіях. А діти такого ж віку, а то і менші, у містах та селищах Донеччини і Луганщини розрізняють звуки пострілів, зброю, знають калібри куль і як ховатися від обстрілів.


Імена загиблих закарбовані в «Книзі Пам’яті» полеглих за Україну, що теж є волонтерським проектом. Там усі відомості про кожного, хто віддав своє життя за свою державу та мир у ній. Хоча вказана цифра 3360, та це бойові втрати. А є ще небойові, яких лише за останній рік налічується близько 1000 осіб. Це ті, хто минав блокпости і потрапив під обстріли, хто виїжджав із окупованих територій, хто загинув внаслідок необережного поводження зі зброєю та громадянське населення – всі ці люди підвищують цю кількість мало не до 6000 осіб.


Даний проект «Блокпост пам’яті» - це спроба протоптати стежину до серця кожного та повідати історії життя патріотів, що ціною власного життя захищали свій народ, про їхні захоплення, роки навчання, про їхні сім’ї. Виставка поділена на 2 частини: речі, взяті безпосередньо з поля бою, коли забиралися тіла загиблих, та речі, взяті у сім’ях військовослужбовці, що можуть багато розповісти про хлопця чи чоловіка.


Такими людьми, котрі роблять добру справу і допомагають, варто пишатися, гордитися та розуміти, який великий та значний вклад вони роблять. Павло Нетьосов та Леонід Бондар знають поіменно кожного загиблого бійця, дату, місце та обставини його загибелі. Вони знають їхніх батьків, дружин та дітей, бо спілкувалися з ними особисто і брали речі для виставки. Вони знають, який біль і досі переживають матері, дружини, діти… А молоде підростаюче покоління українців повинно знати і розуміти, що нині відбувається, знати про героїв України, та цікавитися останніми новинами.


Даний проект зібрав в гарнізонному будинку офіцерів школярів навчальних закладів міста та викладачів завдяки підтримці військового комісаріату Бердичева, 26-ї абр, міської влади в особі міського голови Василя Мазура, а також народного депутата України Олександра Ревеги, котрий виявив неабияке бажання допомогти у транспортуванні виставки та її реалізації у нашому місті.

IMG 7846

IMG 7847

IMG 7848

IMG 7849

IMG 7850

IMG 7851

IMG 7854

IMG 7857

IMG 7860

IMG 7864

IMG 7865

IMG 7869

IMG 7871

IMG 7872

IMG 7875

IMG 7879

IMG 7882

IMG 7884

IMG 7891

IMG 7893

IMG 7895

IMG 7896

IMG 7897

IMG 7899

IMG 7901

IMG 7902

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.