Релігія — РІО Бердичів

Середа, 28 Червня

Увійти

Зареєструватися


Релігія

18 червня Римсько-Католицька Церква в Україні святкувала Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа (Боже Тіло). У Бердичеві прихожани бердичівських парафій, парафій з навколишніх сіл та гості міста зібралися на Святкову Літургію у Костелі Святої Варвари.

Свято Великодня несе людям радість, очищення і духовне піднесення. У ці святкові дні Богослужіння в Храмах збирає велику кількість прихожан. Усі чекають свята Воскресіння Христового, щоби щиро помолитися, освятити свої пасхальні кошики, отримати Боже благословення.

16 квітня уся Християнська спільнота світу згідно календаря відзначила Воскресіння Господнє. У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія Урочистості розпочались у Великий Четвер, коли розпочалося Святе Пасхальне Тридення та відбулася Літургія Господньої Вечері. У Велику П’ятницю було відправлено Літургію Страждань Господа Ісуса Христа.

При Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві у залі Святої Терези від Дитятка Ісуса, Вчителя Церкви (нижній храм,) відкрито виставку, присвячену історії, сьогоденню та культу ікони Матері Божої Бердичівської. Всього вона налічує 37 дошок та 4 вітрини. 

Прославити народження Ісуса Христа, передати різдвяний привіт бердичівлянам, поділитися радісною новиною та подарувати святковий пісенний настрій запросили усіх до міського Палацу культури ім. О. Шабельника в неділю, 15 січня, представники церков християн віри євангельської.

Святкування Різдва Господнього у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію розпочалось Урочистою Літургією, яку також ще називають «Пастирка», опівночі 25 грудня. Очолив Літургію та виголосив проповідь настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Рафаїл Мишковський, а співслужили йому Брати Босі Кармеліти, які працюють у парафії, а також делегат Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик. Також на Літургії був присутній семінарист брат Олександр Карчаєв, який навчається у Польщі.

Католики Бердичева завершили відзначення ювілею 25-річчя з нагоди повернення храму віруючим та 25-річчя з нагоди служіння Ордену Босих Кармелітів на Україні святковою процесією вулицями міста від каплиці по вулиці Чуднівській, 81 до Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярія.

При Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві діє парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. 8 грудня Римсько-Католицька Церква святкує саме Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Тому у цей день у бердичівській парафії відзначається парафіяльне свято. А цього року цей день став для парафії дуже особливим. Вона відзначала 25 років з нагоди повернення храму віруючим та 25 років служіння Братів Ордену Босих Кармелітів в Україні.

З ініціативи Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці відбулися «Папські Дні-2016». У рамках цих днів згадують Святого Йоана Павла ІІ, літургійний спомин якого у Католицькій Церкві відзначається 22 жовтня. З цієї нагоди у п’яти містах Вінницького консульського округу, а саме у Вінниці, Жмеринці, Шаргороді, Бердичеві та Житомирі відбулися концерти музичного гурту «Lumen Vocale» з міста Познань (Польща). 

У неділю, 25 вересня, у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію вшановували мощі Блаженного Владислава Буковинського. Проголошення блаженним отця Владислава Буковинського відбулося 11 вересня у місті Караганда (Казахстан), де він помер та був похований.

11 вересня у Казахстані відбулася беатифікація отця Владислава Буковинського. На цій Урочистості був присутній настоятель Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярія у Бердичеві отець Рафаїл Мишковський OCD. Після повернення отець Рафаїл розповів про свій візит до Казахстану.

У неділю, 25 вересня, у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія відбудеться вшанування мощей Блаженного отця Владислава Буковинського, який народився в Бердичеві. По закінченню кожної Святої Служби, тобто о 7.30, 9.00, 10.30 та о 17.00, буде можливість вшанувати мощі.

У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія віряни дякували Господу Богу за добрі жнива, святкуючи Обжинки. 

Вперше в своїй історії Бердичів має блаженного Католицької Церкви. 11 вересня у місті Караганда (Казахстан) відбулася беатифікація (проголошення блаженним) отця Владислава Буковинського. 

Протягом чотирьох днів у селі Гвоздава біля Бердичева відбувались ІІ Кармелітські Дні Молоді. Головними покровителями цих Днів Молоді стали батьки Святої Терези від Дитяти Ісус – Святі Зелі та Луї Мартен, а гаслом - «Рецепт кохання». Організаторами цього дійства виступили Брати Босі Кармеліти, сестри-терезіянки, сестри-кармелітки Дитяти Ісус та молодь з Бердичева. 

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.