Понеділок, 2 Жовтня

«Богородице, українську сім’ю під свій захист прийми» - в урочистостях у Бердичеві взяли участь тисячі прочан

23 лип. 2019 Максим Железницький

Цього року у перший день урочистостей до Бердичева прибули дванадцять паломницьких груп. Крім вірян з України, були і паломники з багатьох країни Європи та світу. 

Найбільша група – близько 700 учасників – прийшла на чолі з єпископом Станіславом Широкорадюком, ординарієм Харківсько-Запорізькоїдієцезії – це Францисканське паломництво Шепетівка-Полонне. Дуже чисельними були також дві групи з Житомира, а також Подільське паломництво. Крім традиційних велосипедних паломництв з Харкова та Коростишева, вперше прибули до Бердичева, як велосипедне паломництво з Хмільника. В урочистостях взяли участь понад десять тисяч паломників з України, Польщі, Молдови, Угорщини, США, Білорусі, Іспанії, Італії та Хорватії. У суботу до санктуарія прибули дванадцять груп паломників, з них – три велосипедних з Харкова, Хмільника та Коростишева. Вік наймолодшого учасника паломництва становив 7 місяців, вік найстаршого учасника паломництва – 86 роки.


Урочисту Службу Божу на площі святого Йоана Павла ІІ очолив Голова Конференції Римсько-Католицьких єпископів в Україні, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацьки. Йому співслужили єпископ Віталій Кривицький, єпископ Леон Дубравський, єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Радослав Змітрович та понад 100 священиків. Проповідь виголосив єпископ Віталій Кривицький.


На завершення Служби Божої до паломників із подячним словом звернулися отець Рафаїл Мишковський OCD, єпископи Віталій Кривицький та Леон Дубравський. Після Меси паломники розійшлися на нічліг.
Цілу ніч з суботи на неділю під покровом Богородиці Бердичівської тривало чування в намірах сімей України. Літургію опівночі очолив єпископ Віталій Скомаровський.
У неділю о 8-й годині ранку Службу Божу в храмі перед іконою очолив отець Кшиштоф Гурський, представник провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів. Після Літургії на площі святого Йоана Павла ІІ паломники молилися Розарій. О 10:30 вони привітали головного гостя урочистості – архієпископа Томмасо Капуто, під пастирською опікою  якого знаходиться Санктуарій Матері Божої в Помпеї (Італія).
Архієпископ Томмасо Капуто очолив центральну Службу Божу урочистостей, а також виголосив проповідь. Співслужили йому єпископ Броніслав Бернацький – голова Конференції Римсько-Католицьких єпископів в Україні, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, архієпископ, митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, Кам'янець-Подільський єпископ-помічник Радослав Змітрович, Львівський єпископ-помічник Едвард Кава, перший секретар Апостольської Нунціатури в Україні монсеньйор Йосеф Ґрек (представник Папи Римського Франциска) та понад 70 священників з України, Білорусі, Польщі та Хорватії.


У Службі Божій взяли участь і вищі настоятелі господарів санктуарію, братів босих кармелітів. Краківську провінцію Ордену Босих Кармелітів репрезентували отець Кшиштоф Гурський OCD та делегат провінціала в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD. Також в урочистостях взяли участь провінціал Хорватської провінції отець Сречко Рімац OCD  та отець Златко Плетикосич OCD, вікарії парафії у місті Спліт.


Під час Літургії вірні огортали в особливий спосіб сім’ї України, адже в Україні продовжується «Рік святості подружжя та сім’ї», а також про мир в Україні. Цього року в урочистій процесії ікону Матері Божої Бердичівської, як і попередні декілька років, несли українські військовослужбовці
Урочистості в Бердичеві відвідали представники державної, обласної та міської влади, а саме: виконуючий обов’язки голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослав Лагута та міський голова Бердичева Василь Мазур.


Відвідали свято в Бердичеві також представники дипломатичних місій та іноземних делегацій із Польщі: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанії Сильвія Хосефіна Кортес Мартін, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Сафін, Малгожата Гощевська – Маршалек Сейму Польщі, Ян Жарин – сенатор Польщі, Ян Дзедзічак – Депутат Сейму Польщі, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярцінський, Генеральний консул Республіки Польща в Іркутську (Росія) Кшиштоф Свідерек.


На завершення Літургії до вірних звернувся єпископ Броніслав Бернацький – голова Конференції Римсько-Католицьких єпископів в Україні, митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький та єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії.
Єпископ Броніслав Бернацький зачитав Акт присвячення України Непорочному Серцю Пресвятої Діви Марії. Також слово іще раз узяв архієпископ Томассо Капуто.


Настоятель бердичівської парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та хранитель cанктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD скерував слова подяки до всіх паломників, які прибули до Бердичева, а також до представників влади, офіційних делегацій, парафіян і благодійників за допомогу в організації та проведенні святкування.


З вітальним словом виступили Маршалек Сейму Польщі Малгожата Гощевська, вітальний лист Президента Польщі Анджея Дуди зачитав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, а також Бердичівський міський голова Василь Мазур.
Наприкінці Літургії наймолодші парафіяни подякували архієпископу Томассо Капуто та вручили йому квіти й образ Матері Божої Бердичівської. Після закінчення Літургії всі бажаючі могли поспілкуватися та помолитися біля Ікони Матері Божої Святого Скапулярія у храмі.

Фото – бр. Олівер Ришард Шопа OFM

palom2

palom3

palom4

palom5

palom6

palom7

super cina

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.