П'ятниця, 22 Вересня

Храмове свято у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві

12 груд. 2019 Максим Железницький

У неділю, 8 грудня, відбулося храмове свято парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, яка діє при Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія у Бердичеві.

З нагоди парафіяльного свята, на запрошення братів Босих Кармелітів до Бердичева прибув архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.  Владика Мечислав тісно пов'язаний з багатьма важливими подіями в історії бердичівської святині. Саме він, будучи головою Конференції Єпископів України, у 2011 році проголосив храм Всеукраїнським санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію, а 9 червня 2012 року здійснив повторне освячення храму після закінчення реставраційних робіт. У 2014 році він подарував святині мощі святого Йоана Павла II. Також він подарував санктуарію оздобну чашу для Літургії від Папи Бенедикта XVI.

На початку урочистостей гостя привітали парафіяни - традиційним короваєм, а також міський голова Бердичева Василь Мазур. З нагоди храмового свята до санктуарію також прибули вірні з інших парафій Бердичева та навколишніх сіл.
Урочисту Службу Божу очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький, а йому співслужили брати Босі Кармеліти на чолі з настоятелем отцем Рафаїлом Мишковським, а також настоятель парафії святої Варвари отець Роман Савицький, отець Андрій Легович, секретар Архієпископа та отець В’ячеслав Дорош, директор «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії. Також взяв участь у Святковій Літургії отець Іван Цихуляк, настоятель парафії святого священномученика Йосафата Української Греко-Католицької церкви у Бердичеві.

На початку Святої Меси настоятель Бердичівського санктуарію отець Рафаїл Мишковський привітав Архієпископа Мечислава, присутніх священників, представників влади та дипломатичного корпусу, усіх парафіян та вірян з інших парафій.

Під час заключного слова Архієпископ Мечислав Мокшицький подарував санктуарію пам’ятну медаль з зображенням Матері Божої та святого Йоана Павла ІІ. З привітальним словом до парафіян звернувся генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дам'ян Цярціньскі. А також парафіяни подякували владиці Мечиславу за присутність та спільну молитву.

Митрополит Львівський під час перебування у Бердичеві поділився своїми враженнями про санктуарій.

"Бердичів - це дуже гарне місто, знане у цілому світі. Я в суботу був у Познані (Польща) і говорив, що їду сюди. І всі говорили, що знають це місто, тут є дуже великий санктуарій... Сюди можуть приїжджати усі вірні з України, зміцнювати свою віру, єднатися в молитві, а також випрошувати необхідні благодаті для своєї Батьківщини," - розповів Архієпископ Мокшицький.

bogoslyzinna1

bogoslyzinna2

bogoslyzinna3

bogoslyzinna4

bogoslyzinna5

bogoslyzinna6

super cina

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.