У Бердичеві відбулися Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

У Бердичеві відбулися Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

18-19 липня у Бердичеві відбулися урочистості на честь Матері Божої Бердичівської. Цьогорічні урочистості через карантині обмеження у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції відбулися на території Монастиря Босих Кармелітів, а також території музичної, художньої шкіл та музею міста Бердичева на відкритому повітрі.

Щоб потрапити у середину потрібно було мати перепустку, адже згідно з карантинних норм участь у заході змогли взяти участь не більше 400 осіб. Служба охорони Бердичівського санктуарію здійснювала на обох входах перевірку перепусток, електронний вимір температури, наявність захисник масок та обробку рук антисептиком. Також служба охорони забезпечували порядок та дотриманням норм карантину після час проведення урочистостей у суботу та неділю. Для гостей були встановлені біотуалети та рукомийники. Контроль за виконанням необхідних карантинних дій здійснювали працівники поліції та Держпродспоживслужби.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Вівтар для проведення богослужінь був розміщений на сходах, які ведуть до костелу. А Ікона Матері Божої Бердичівської була встановлена над одному з балконів костелу у суботу та неділю. На території проведення заходу було встановлено достатня кількість стільців для усіх учасників з дотриманням необхідної відстані. Для представників щорічних паломництв був забезпечений окремий спеціальний сектор з відповідними написами на стільцях.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

У суботу о 17.00 годині відбулося привітання представників паломницьких груп у кількості, яка не заборонена карантинними обмеженнями. Їх вітали настоятель Бердичівського санктуарію отець Рафаїл Мишковський та єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії. О 18 годині розпочалася Служба Божа, яку очолив та виголосив проповідь єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, а йому співслужили численно зібранні єпископи та священики.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

У неділю о 9.30 розпочалася молитва Розарія, а о 10.30 усі учасники урочисто привітали кардинала Конрада Краєвського з Ватикану, одного з найближчих працівників Папи Римського Франциска. Об 11.00 годині розпочалася Урочиста Служба Божа, яку очолив та виголосив проповідь кардинал Конрад Краєвський, а йому співслужили 14 єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні та священики.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

На початку Літургії усіх присутніх привітали настоятель Бердичівського санктуарію отець Рафаїл Мишковський та єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії.

Цього року урочистості відвідали представники державної, обласної, міської та районної влади: народний депутат України Богдан Кицак, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський, депутат Житомирської обласної ради Ігор Романський, Бердичівський міський голова Василь Мазур та його заступники – Роман Левицький та Валентина Адаменко, секретар Бердичівської міської ради Юлія Лефтер, голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк, голова Бердичівської районної ради Максим Самчик, голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Також урочистості відвідали представники дипломатичного корпусу: Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джаміч, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польщі в Україні Бартош Ціхоцькі, Представники Посольства Словаччини в Україні Мірослав Денчі та Марян Чагой, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Цього року у зв’язку з карантином з-за кордону прибула лише невеличка делегація з Польщі: Представник Кабінету міністрів Республіки Польща Ян Дзедзічак та сенатори Республіки Польща Казимір Міхал Уяздовські та Анджей Пайонк.

Наприкінці Служби Божі наймолодші представники парафіяни подякували кардиналу Конраду Краєвському за участь у урочистостях та передали запрошення для Папи Римського Франциска.

На завершення Служби Божої зі словом до усіх присутніх звернулися митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокшицький, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, Бердичівський міський голова Василь Мазур та настоятель Бердичівського санктуарію отець Рафаїл Мишковський.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Ті, хто не змогли фізично бути присутніми цього року під час урочистостей у Бердичеві змогли переглядати пряму трансляцію.

Усі присутні на урочистостях у своїх молитвах просили заступництва Матері Божої Бердичівської в особливий спосіб про мир в Україні, припинення пандемії коронавірусу, а також у своїх власних проханнях, а також що наступного року паломництво до Бердичівської ікони відбулася у звичних, не карантинних умовах.

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Урочистості на честь Матері Божої Бердичівської

Максим Железницький

Фото – Католицький медіа-центр

 

Відео

Максим Железницький

Позаштатний журналіст "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.