Субота, 1 Квітня

Важлива подія в Ордені Босих Кармелітів в Україні

23 вер. 2020 Максим Железницький

Дуже важливі та історичні події відбулися у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія Римсько-Католицької Церкви в Україні.

У суботу, 19 вересня, свої вічні обіти в Ордені Босих Кармелітів склав брат Олександр Карчаєв. Він походить з Бердичева, навчався в Харкові та тривалий час був військовослужбовцем Збройних Сил України. У Ордені з 2013 року, спочатку був у препостуляті в Бердичеві, далі – Польщі: рік постуляту – у Любліні, рік новіціату у Черній та п’ять років семінарії у Кракові.

Останній раз вічні обіти у бердичівській святині складав брат Терезіуш Стобрин майже 100 років тому.

Урочисту Святу Месу очолив делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик, якому співслужили брати з монастирів у Бердичеві і Києві та запрошені священики.

В імені Церкви обіти брата Олександра прийняв делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик.

У неділю, 20 вересня, у санктуарії відбулася урочистість дияконських свячень брату Олександру Карчаєву. Євхаристію очолив єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київської Житомирської дієцезії.

У проповіді єпископ Віталій у проповіді зупинився на таїнстві дияконату, а саме, які права матиме брат Олександр після отримання, закликав його до служіння бідним та потребуючим, у яких є потреба допомоги Церкви.

Після проповіді кандидат до свячень дияконату виразив своє прагнення прийняття стану дияконату і присягнув до целібату. Далі він склав на руки єпископа присягу послуху, щоб якнайдосконаліше виконувати довірену йому послугу в єдності зі своїм пастирем.

Під час Літанія до Всіх святих кандидат, лежачи хрестом на підлозі перед вівтарем, виражаючи цим свою людську слабкість, просячи про Божу допомогу і заступництво святих.

Далі єпископ, покладаючи руки на брата Олександра, передав йому дар Святого Духа, який необхідний для виконування послуги дияконату. Після покладання рук відбулася Молитва Висвячення – найважливіший момент свячень. Згідно цієї молитви брат був висвячений, тобто назавжди посвячений на службу Богу та Його Церкві.

Потім новий диякон одягнув дияконський літургійний одяг. Висвячений диякон отримає з рук єпископа книгу Євангелія на знак, що диякон є посланий проголошувати Євангеліє Христа.

На завершенням Святої Меси диякон Олександр подякував своїм батькам, рідним, єпископу, братам Босим кармелітам, сестрам-монахиням, хору, парафіянам та усім, хто долучилися до цих важливих подій у житті Церкви, Ордену та санктуарію, як особисто, так і за допомогою трансляцій у мережі Інтернет, а наймолодші парафіяни та представники Світського Кармелю привітали нового диякона.

karmelity1

karmelity2

karmelity3

karmelity4

karmelity5

 

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.