Церемонія завершення написання Сувою Тори відбулася у Бердичеві — РІО Бердичів

Понеділок, 18 Жовтня

Церемонія завершення написання Сувою Тори відбулася у Бердичеві

11 лют. 2021 З Офіційного порталу Бердичева

У середу, 10 лютого відбулася надзвичайно важлива подія у житті єврейської громади міста Бердичева – завершення написання Сувою Тори.

Святиню подарував для єврейської общини “Хабад” підприємець з Дніпра Давид бер Борис Шульц. Сувій Тори – священний рукописний пергаментний сувій з текстом П’ятикнижжя Мойсея (Хумаш), який використовується для публічного читання Тори в синагозі.
Церемонія внесення в синагогу нового сувою Тори – це велике свято, яке починається з написання останніх слів свитка. Причому удостоюють честі власноруч написати одну букву найшанованіших гостей. На свято запросили бердичівського міського голову Сергія Орлюка.


«Я повторював і буду повторювати: ми маємо шукати те, що нас об’єднує а не те, що розділяє. Бердичів це місто, де в результаті багатовікової історії тісно переплелися кілька культур. І великий вплив на культурний та духовний розвиток міста мала саме єврейська культура. Тому я вітаю єврейську общину з цією видатною подією» – запевнив міський голова.


Розділити радість бердичівських євреїв приїхали Президент федерації єврейських общин України равин Меір Стамблер, равин міста Житомира Шломо Вільгельм та равин з Вінниці Шауль Гурвіц.

Suviy 1

Suviy 2

Suviy 3

Suviy 4

Suviy 5

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.