Відійшов до Господа єпископ Римсько-Католицької Церкви Ян Пурвінський — РІО Бердичів

Вівторок, 27 Липня

Відійшов до Господа єпископ Римсько-Католицької Церкви Ян Пурвінський

12 квіт. 2021 Максим Железницький

У вівторок, 6 квітня, у Житомирі на 86-му році життя відійшов до Господа єпископ Римсько-Католицької Церкви Ян Пурвінський.

Хоч народився в Латвії, але з 1977 року він ревно служив в Україні. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений єпископом відродженої Житомирської дієцезії, а з 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви. 15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку.


У своєму пастирському служінні єпископ Ян завжди опікувався відродженням санктуарію Матері Божої Бердичівської та іншими католицькими парафіями та монастирями у Бердичеві. У 1990 році він, ще як апостольський адміністратор, вітав у Бердичеві Генерала Ордену Босих Кармелітів отця Філіпа Сан де Бранда. Цей візит став ключовим у відновленні діяльності Ордену на території Бердичівщини. За згодою єпископа Яна, 23 грудня 1992 року Генеральна рада Ордену Босих Кармелітів у Римі зареєструвала бердичівську монастирську спільноту.


Видатна подія для бердичівського санктуарію відбулася 19 липня 1998 року. Саме єпископ Ян Пурвінський від імені Папи Римського коронував папськими коронами Ікону Матері Божої Бердичівської. Також владика Ян був присутній у Бердичеві під час освячення після багатолітньої реставрації Верхнього храму Санктуарію 9 червня 2012 року. Саме владика Ян Пурвінський 19 липня 2015 року виконав почесну місію освячення пам’ятника святому Йоану Павлу ІІ, який розміщений на площі перед Монастирем Босих Кармелітів.


Похорон єпископа Яна Пурвінського відбувся 8 квітня у конкатедральному соборі святої Софії в Києві за участю єпископів та священиків, з дотриманням карантинних обмежень. Лист співчуття з приводу смерті єпископа Яна Пурвінського надіслав Папа Римський Франциск. Похований перший пастир відновленої Житомирської, а згодом  Київсько-Житомирської дієцезії, на території собору святої Софії у Житомирі.

Yepiskop1

Yepiskop2

Yepiskop3

Yepiskop4

Yepiskop5

Yepiskop6

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.