На Центральній площі Бердичева встановлюють Менору — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Грудня

На Центральній площі Бердичева встановлюють Менору

Сьогодні зранку на Центральній площі Бердичева перед міськвиконкомом комунальники розпочали встановлення головного атрибуту одного з найважливіших для всієї єврейської общини свята світла - Хануки.

Свято Хануки було встановлене у II столітті до н. е. в пам'ять про очищення Храму, освячення жертовника і відновлення храмової служби, що відбулось після розгрому та вигнання з Храмової гори греко-сирійських військ та їх єврейських союзників у 165 році до н.е.


Усталеної дати відзначення Хануки немає, адже вона змінюється в григоріанському календарі. Натомість в іудейському календарі свято завжди починається з 25 числа місяця кіслева, який відповідає нашому листопаду – грудню.


Минулого року у Бердичеві Ханука взяла свій початок 10 грудня. Цьогоріч запалювати першу ханукальну свічку на Менорі міський голова та рабин Аківа Нємой будуть цієї неділі, 28 листопада, о 15:30.


Нагадаємо, що під час Хануки, а її святкують протягом 8-ми днів, щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - у другий, три - в третій і так далі до восьми. Одна велика свіча розміщується у перший день в центрі конструкції.

Khanuka 1

Khanuka 2

Khanuka 3

Khanuka 4

Khanuka 5

Khanuka 6

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.