Вівторок, 4 Жовтня

У дні військового вторгнення в Україну: добра місія великої святині – монастиря Босих Кармелітів м. Бердичева

01 бер. 2022 Вікторія Кучерява

Війна – страшне лихо, яке прийшло в Україну. Чимало з нас не знають, як поводитися у такий важкий час, як уберегти себе від небезпеки. З молитвою до Господа, словом підтримки і справами милосердя приймають жителів Бердичівської міської територіальної громади священнослужителі монастиря Босих Кармелітів. Люди ховаються у нижньому храмі костелу у години повітряної тривоги.

З першого дня, з перших хвилин війни в Україні, яку розпочав російський агресор 24-го лютого 2022-го року, почувши сигнали сирени, бердичівляни прямують до укриттів. Звісно, коли це сталося у четвер уранці, всі були злякані та розгублені. Настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію отець Віталій Козак, ченці та помічники з територіальної оборони зустрічали людей, заспокоюючи і знімаючи напругу доброзичливим ставленням та порадами. Всередині подбали про можливість пересидіти тривожні хвилини вдень і вночі. У кулері можна було набрати води, а з великого термосу – гарячої рідини для напоїв, скористатися пластиковими стаканчиками. Ченці пропонували гарячий чай, підходили до людей, спілкувалися та розпитували про потреби, що виникли на той час. Біля стільців і лавок поклали невеликі килимки, піклуючись про теплу поверхню для ніг дітей та дорослих. Люди різного віку могли перебути тривожні ночі, влаштувавшись для сну. За проханням отримали матраци, а тим, хто потребував, принесли розкладачки. Дехто прийшов із домашніми улюбленцями, не залишивши пухнастиків удома…

Від щирого серця дякують усім ченцям монастиря Босих кармелітів Емілія Броніславівна Оленюк, Світлана Іванівна Любомирська та Людмила Василівна Семенюк: «Глибоко вдячні за молитви, за підтримку, створення гарних умов для містян, за гостинність… Мати Божа Бердичівська, моли Бога за нас…» Разом підносили молитву до Господа віруючі різних конфесій, просячи в Отця Небесного та Пречистої Діви здоров’я для рідних і близьких, захисту для кожної родини, землі української та народу українського. Дякували нашим воїнам-захисникам і благали берегти оборонців України. І попри небезпеку та тривогу почувалися захищеними в атмосфері умиротворення, тиші та домашнього затишку. У цей час в Андрія Лавриченка, мешканця одного з довколишніх будинків, народилися рядки про «чертог умиротворення та віри…»

Низький уклін вам, святі отці, за молитву, милосердя та допомогу… Миру нашій країні і народу українському. Господь перебуває на боці миротворців, а не тих, хто застосовує насильство, сіє зло, кровопролиття та біль. Боже, Україну збережи, Господи, помилуй нас.

Молися за нас, Пресвята Богородице…

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Fortetsya1

Fortetsya2

Fortetsya3

Fortetsya4

Fortetsya5

Fortetsya6

Fortetsya7

Fortetsya8

Fortetsya9

Fortetsya10

Fortetsya11

Fortetsya12

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.