Вівторок, 4 Жовтня

Бердичівські священники збираються садити городи, якщо прихожани їм відмовлять в довірі

Сьогодні в Бердичівському Свято-Миколаївському соборі відбулись непрості парафіяльні збори. Напередодні у вайбер-групі вірян цього храму було розміщене оголошення про скликання таких зборів на 11.00 20 квітня. А після ранкової служби в будівлі поставили столи і лавки, і рівно об одинадцятій збори розпочались.

 


Спочатку виступив настоятель собору, отець Варфоломій, який означив тему зібрання. Мовляв, ситуація зараз непроста, і якщо в місті ще більш-менш, то в сільських приходах люди висловлюють свою недовіру священникам, іноді навіть не пускають їх до храмів. Саме тому потрібно щиро і відверто поговорити та вирішити, що робити далі.

 


Потім всі священики по черзі висловили свою позицію, і саме тоді прозвучали слова Отця Зіновія про те, що він вийде з церкви і буде садити городи, якщо люди відмовлять йому в довірі. До речі, він найдовше служить в цьому храмі, першим перейшов на українську, першим засудив московського патріарха кирила, тому й був найвідвертішим у своїх словах.  З ним погодився і головуючий на зборах. Три виступи священників звучали українською, а два – російською мовою. Можливо, саме тому, коли почались виступи парафіян, прозвучала фраза, що якщо вже Зеленський вивчив українську мову, то нашим настоятелям теж потрібно спілкуватись нею.


З більш, ніж п’ятдесяти учасників зборів виступило десь третина, і більшість парафіян розповідали, що до цієї церкви ходили їх діди, ходили батьки і матері, ходять вони з дітьми і онуками і робити якихось змін вони не збираються. Так, вони за Україну і проти Москви, так, вони підтримують українську армію словом і ділом, але хочуть щоб всі процеси були канонічними і правильними. Виступали жінки, у яких зараз на фронті і батьки, і чоловіки, і діти, розповідали, що саме тут у храмі вони знаходять розраду і допомогу.


Одним словом, прихожани собору запевнили священників, що цілком і повністю їм довіряють і хочуть, щоб вони донесли цю довіру до вищих ієрархів української православної церкви, і щоб саме на тому рівні всі знайшли розуміння та єднання.


Отець Варфоломій розповів, що дійсно, на найвищому церковному рівні вже йдуть такі процеси, які дозволять здобути єдність української православної церкви, але під час війни не хочуть їх активізувати.

Зараз важливо спокійно зустріти Великдень, потім потрібно перемогти російського агресора, а потім спокійно і розважливо облаштовувати життя церкви, яке невіддільне від життя народу.

zbori1

zbori2

zbori3

zbori4

zbori5

zbori6

zbori7

zbori8

zbori9

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.