Вівторок, 4 Жовтня

10 років від реконсекрації храму Всеукраїнського Санктуарію у Бердичеві

У Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію відзначили 10 річницю повторного освячення верхнього храму.

 

 

Це вже одна декада пройшла від моменту, коли після довготривалого ремонту верхній храм, в якому царює у чудотворній іконі Матір Божа Бердичівська був повернений для культу Божого. У складної історії храму та монастиря босих кармелітів знаходимо багато дат, про які варто пам’ятати. Храм босих кармелітів був освячений вперше в такому архітектонному вигляді, які має зараз під цією самою датою – 9 червня – у 1754 року, а освячення першого храму відбулося в давному 1642 році.


Десять років тому велика радість товаришувала всім, хто прибув, щоб бути свідком повторної консекрації храму Санктурія. Урочистий акт консекрації святині здійснив архієпископ Мечислав Мокшицький а проповідь виголосив архієпископ Петро Мальчук. Урочистість десятої річниці освячення храму очолив ординарій Київсько-Житомирський єпископ Віталій Кривицький, а співслужив єпископ Олександр Язловецький та делегат провінціала босих кармелітів отець Юзеф Кухарчик.


В радості спомину взяли участь численні священики нашої Дієцезії. Вдячність за їх присутність виразив хранитель Всеукраїнського Санктуарію отець Віталій Козак. Єпископа ординарія привітали прихожани, згадуючи також його особистий цьогорічний ювілей 25 річниці священства.

Єпископ Віталій у проповіді сказав, що в умовах війни багато з наших храмів стало сховищем  на час повітряної тривоги. Міцні фундаменти таких храмів, як наш дають захист у буквальному та символичному значенні. Ми вдячні Богові та всім людям, які зберегли свою віру у часи переслідуваня, потім відважно вимагали від влади повернення храму віруючим, а потім взяли участь у його відновленні.


За інформацією з офіційного сайту Ордену Босих Кармелітів в Україні

 hram1

 hram2

 hram3

 hram4

 hram5

 hram6

 hram7

 hram8

 hram9

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.