Неділя, 1 Жовтня

«Царице України, випроси нам мир»: урочистості Матері Божої Бердичівської пройшли у місті у вихідні

Щороку у липні до Бердичева прибувають тисячі паломників - католиків з України та цілого світу, щоб вшанувати Ікону Матері Божої Бердичівської. Цього року у зв’язку з триваючою широкомасштабною війною в Україні та військовим станом урочистості Матері Божої Бердичівської відбулися у дуже обмеженому форматі. Святкування відбувалося під гаслом «Царице України, випроси нам мир».

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Служби Божі у суботу та неділю відбувалися у нижньому храмі, який з початком війни став укриттям для багатьох мешканців міста та біженців, які перебували у місті транзитом.
Згідно розпорядження органів державної влади, 16 та 17 липня під час урочистостей Матері Божої Бердичівської на території Монастиря Босих Кармелітів мала змогу перебувати лише та кількість вірян, яка у разі повітряної тривоги змогла зміститися в укриттях. Саме так і відбулося під час повітряної тривоги в часі урочистостей в суботу, 16 липня. Для бердичівських вірян у ці дні були відправлені додаткові Служби Божі.

У суботу , 16 липня, Службу Божу очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, виконувач обов’язків Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Лише кілька невеличких груп паломників змогли подолати шлях до чудотворної ікони пішки. Переважно це духовенство та невелика група мирян. На початку Служби Божої усі учасників привітав настоятель санктуарію отець Віталій Козак. Він підкреслив незвичайність цьогорічного паломництва, адже війна вплинула на всі сфери нашого життя й саме через це Служба Божа відбувається не на площі перед монастирем Босих Кармелітів, а у нижньому храмі.

«Сьогодні, звертаючись до Цариці України, хочемо просити про мир в нашій Батьківщині, закінчення війни та про мир в наших серцях, щоб ми самі несли мир, той мир, який дає нам Христос», - промовив отець Віталій Козак.

Архієпископ Мечислав Мокшицький у проповіді наголосив, що під час цієї Служби Божої на вівтар складені всі паломницькі наміри та молитви, а також жертва військових, які поклали своє життя на вівтар Батьківщини.

Після завершення Служби Божої усі вийшли на подвір'я санктуарію, аби перед іконою Матері Божої Бердичівської, яка була розміщена на балконі храму, молитися за мир та Україну.   

В неділю Урочисту Службу Божу очолив Архієпископ Вільнюса, Голова Ради Єпископських Конференцій Європи Ґінтарас Ґрушас, а йому співслужили Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Вісвальдас Кульбокас, архієпископ, митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький, єпископ Микола Лучок, Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії, єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії, єпископ-помічник Кам'янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович, єпископ-помічник Львівської архідієцезії Єдвард Кава, єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії, Єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький, єпископ-ординарій Харьківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук та єпископ-помічник Харьківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло разом з господарями санктуарію братами босими кармелітами та іншими священниками.

На початку до присутніх звернувся ординарій Київсько-Житомирський єпископ Віталій Кривицький, який пригадав, що ця молитва у нижньому храмі є виразом солідарності з усіма, хто змушений переховуватись у бомбосховищах та укриттях, щоби зберегти життя.

Архієпископ Ґінтарас Ґрушас, який очолює Раду Конференцій Католицьких єпископів Європи подякував за запрошення на урочистість до Бердичева та передав вирази солідарності та молитви цілої Європи за Україну та мир. 

В часі Служб Божих учасники святкувань в особливий спосіб молилися про мир в Україні, припинення війни, про захист для українських військовослужбовців, звільнення полонених, одужання для поранених та вічне життя для загиблих захисників України.

Цього року босі кармеліти приготували для єпископів незвичайні подарунки – двадцять тисяч іконок Матері Божої Бердичівської з молитвою захисника України, які стануть доброю підтримкою для тих, хто захищає нашу Батьківщину.  

Також цього року урочистості відвідали почесні гості: голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, Віце-Маршалек Сейму Польщі Малгожата Гощевська, директор департаменту співпраці з Полонією та Поляками закордоном Міністерства справ закордонних Республіки Польща Славомір Ковальські, заступник Голови Житомирської обласної військової адміністрації Юрій Денисовець, Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джаміч, другий секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Мачей Кресач, генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські, генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, голова Бердичівської районної військової адміністрації з делегацією Людмила Димидюк та Бердичівський міський голова Сергій Орлюк.

На завершення Служби Божої за словами подяки до усіх, хто долучився до безпечного проведення свята звернувся настоятель Бердичівського санктуарія отець Віталій Козак. Також зі словом виступили голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, Віце-Маршалек Сейму Польщі Малгожата Гощевська, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, провінціал Краківської провінції Ордені Босих Кармелітів отець Павло Яцковський та делегат провінціала Ордену Босих Кармелітів на Україні отець Юзеф Кухарчик.

Завершенням урочистостей стала молитва на подвір'ї санктуарію перед іконою Матері Божої Бердичівської. Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький прочитав Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії.

Фото – Аліна Петраускайте

ikona1

ikona2

ikona3

ikona4

ikona5

ikona6

ikona7

ikona8

ikona9

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.