П'ятниця, 22 Вересня

Перший молитовний сніданок в Бердичеві

Історія молитовних сніданків розпочалася у 1953 році в Сполучених Штатах Америки, коли під час політичної кризи президент країни Дуайт Ейзенхауер запропонував зібратися правлячій владі та опозиції, громадським діячам та помолитися разом за свою країну.

Перший Всеукраїнський молитовний сніданок відбувся в 2006 році. Обласний молитовний сніданок вперше відбувся в 2021 році

15 вересня вперше в історії міста Бердичева відбувся молитовний сніданок, який організувала міська влада.

У молитовному сніданку взяли участь представники усіх релігійних спільнот міста, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, голова Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк, голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов, військовослужбовці Збройних Сил України та правоохоронних органів, волонтери, представники культури, освіти, медицини та спорту.

Під час молитовного сніданку молилися про мир Україні, за український народ та владу, за майбутнє та розвиток України, за жертви трагедії Голокосту в Україні. Адже саме у день проведення молитовного сніданку у 1941 році в Бердичеві було страчено 12 тисяч осіб.

У своїй промові міський голова Сергій Орлюк наголосив про важливість об’єднання суспільства, піднесення духовності та спільної молитви у важкі часи війни в Україні.

Модератором молитовної зустрічі був пастор Церкви Різдва Христового Петро Стахов, який протягом усієї зустрічі знайомив учасників зустріч з історією молитовних сніданків у світі та Україні.

Учасники сніданку споживали не лише хліб насущний, а й хліб духовний: читали Слово Боже, ділилися своїми історіями з життя, надихалися молитовними та патріотичними піснями у виконанні Володимира та Людмили Панасюків.

Слово та молитву до присутніх промовили Протоієрей, Благочинний Бердичівського округу Православної Церкви України, настоятель Свято-Преображенського храму отець Євгеній Шимченко, священнослужитель Української Греко-Католицької Церкви отець Роман Назар, пастор Церкви Євангельських християн-баптистів Леонід Богун та єпископ - ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви, голова ради християнських церков Житомирської області Віталій Кривицький. По завершенню виступу єпископа Віталія Кривицького відбулася спільна молитва «Отче наш».

Пастор Церкви «Новий час» Леонід Жучков розповів, що на початку 90-х років він був присутній на молитовному сніданку в США і після повернення до Бердичева він звернувся до міських голів з проханням провести такий захід, але не отримував підтримки в цьому і лише Сергій Орлюк погодився на проведення такого заходу в нашому місті.

На завершення Бердичівський міський голова Сергій Орлюк знову звернувся зі словом до присутніх, а також подякував усім церквам міста за допомогу та служіння під час війни в Україні.

Фото – Олег Силка

snidanok1

snidanok2

snidanok3

snidanok4

snidanok5

snidanok6

snidanok7

snidanok8

 

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.