Четвер, 1 Червня

Щирі молитви лунали сьогодні зі сцени Бердичівського театру

Вранці тут пройшов молитовний сніданок, присвячений Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню козацтва та Дню захисників і захисниць України.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

До оновленого театру були запрошені представники релігійних конфесій та близькі і рідні всіх бердичівлян, які загинули на українсько-російській війні, захищаючи рідну Батьківщину.

Такі заходи напередодні запропонувала провести в усіх громадах Бердичівського району голова військової адміністрації Людмила Димидюк. Але коли почали підготовку до них, то виявилось, що Бердичівська міська і Гришковецька селищна громади поєднані сотнями родинних зв’язків. Отже, до голови селищної громади звернулись кілька рідних загиблих, що не підуть на захід ні в Бердичів, ні в Гришківці, бо самі живуть в місті, а їх воїни поховані в селах громади, або ж навпаки. Тоді і було вирішено провести спільний молитовний сніданок, на який всі вони прийшли.

Відкрив урочисту частину міський голова Сергій Орлюк промовою, яку цілком можна назвати і проповіддю, адже щирі слова про Бога, Батьківщину, мир, єднання, любов завжди доречні і в Храмі, і в державній установі.

Згадав він і про Моісея, який водив сорок років народ Ізраїля по пустелі, щоб врешті-решт здобути свободу, та порівняв цей шлях з дорогою України, яка вже більше тридцяти років торує шлях до Волі, незважаючи на певний скептицизм окремих українців та шалений опір і лють ворогів нашої держави.

«Наші воїни сьогодні воюють за те, щоб ген свободи назавжди вріс в єство українців та їхніх нащадків», - підсумував Сергій Валерійович та передав право модерувати молитовний захід Петру Стахову, пастору церкви «Різдва Христового» християн віри євангельської.

А розпочав молитовну частину Преосвященнійший єпископ Житомирський і Овруцький Православної Церкви України Паісій: «Молитовний сніданок – це розмова з Творцем і розмова один з одним..»

Потів виступили пастор церкви «Вефіль» Юрій Волошин, мама загиблого Сергія Костенка Людмила Костенко, представник католицької парафії Рафаїл Мишковський, народний депутат Богдан Кицак, заступник голови РВА Сергій Бакуменко, депутат обласної ради Алла Мусєвич, голова Гришковецької громади Ірена Лісова, пастор та волонтер Петро Залізний, пастор церкви «Новий час» Віктор Ковтонюк та знову міський голова.

Проповіді змінювались виступами, виступи – молитвами, молитви – піснями та читанням Біблії.

Всі слова промовців були ладними і доречними, лягали на душу, вчили любити, закликали до єдності і до вічної пам’яті тих, хто поліг, захищаючи наше мирне життя. Атмосфера головного храму мистецтва Бердичева якнайкраще підходила саме до таких слів і до таких молитов.

А після молитви спілкування продовжилось у фойє театру, де родичі загиблих воїнів ділились одні з одними своїми історіями, радили один одному, як пережити горе, консультувались у спеціалістів міської ради із соціальних питань та слухали мудрі слова пасторів і священників.

Бердичів розпочав традицію молитовних сніданків у нашому районі, і її гідно продовжив. У ході спілкування говорили й про те, що до справжньої єдності і бердичівлян, і конфесій, нам ще потрібно йти, і шлях цей теж непростий...

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Молитовний сніданок у Бердичеві

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.