Духовні роздуми в дні Великого посту — РІО Бердичів

Духовні роздуми в дні Великого посту

Спілкування з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору протоієреєм Віталієм Бойковим відбулося в особливий для віруючої людини час – дні Великого посту.


– Наша країна переживає надзвичайно складні випробування, жахливі події торкнулися серця кожного укранця, кожної родини. Як християнам у час потрясінь зберегти спокій, не втратити духовні орієнтири, зміцнити віру, надію і любов до Бога та ближніх?
– Церковним Статутом мудро визначено, що в період посту віруюча людина проходить шлях духовного і фізичного очищення, вдивляючись у себе і розмірковуючи про сенс життя, наше ставлення до Бога і ближніх. У нинішній нелегкий час випробувань, коли ми втратили мир, коли в нашій країні точиться війна, коли гинуть люди, піст передбачає не стільки утримання від їжі, скільки духовне очищення і самовдосконалення, він має бути наповнений посиленими молитвами про мир на нашій землі і добрими справами. І Господь дає нам сили очиститися від скверни, від гріхів…


Бог, передбачаючи падіння людини, послав у світ Сина Свого Єдинородного для нашого спасіння. «Весь світ лежить у злі…» – прорік Святий Апостол Іоанн Богослов. Настав час, коли зло примножилося, люди часто живуть за законом плоті, що суперечить Божим Заповідям. Споконвічний ворог роду людського будує всілякі підступи, посилає людям різні спокуси. Шлях посту – це поле духовної брані, і слід бути пильними, бо нечистий зазіхнув на наш мир, збудив ворожнечу. Для віруючих людей диявол – винуватець усіх трагічних подій. «Цей же рід виганяється тільки молитвою і постом». Щитом віри ми здолаємо все і згасимо розпечені стріли лукавого. Бути з Богом, збагачувати добрими справами душу, творити мир в родині і звершувати молитовний подвиг в ім’я спокою та злагоди в країні – до цієї думки приводить нас Великий піст – час смирення і духовних зусиль. Він дає можливість виправити свій шлях, знайти себе справжнього, очистити своє серце і оновити розум.


– Яким чином можна змінити обставини нашого життя, як здобути благодатну силу Божу?
– Силою Духа Святого, духовною енергією добра і любові, чистотою молитви і шляхом смирення, який був представлений Ісусом Христом багато років тому. Адже смирення – це пошук єдності та миру. 
Людина створена за образом Божим і на Його подобу, і потрібно виконувати Закон, який Творець дав людям, – любити Бога і ближніх, бути милосердними до них, потрібно пам’ятати слова Святого Письма: «Ухиляйся від зла й твори добро». Піст допомагає нам переосмислити своє життя, вчитися терпінню і жертовності на шляху до Вічності. Говорячи про сьогоднішні події, про збереження миру і спокою, ми згадуємо, як Христос через страждання прийшов до Воскресіння. «Мир вам!» – звернувся Воскреслий Спаситель до Своїх учнів. «Мир вам!» – звертається Господь до всіх нас. «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне» – цими словами Іоанна Хрестителя почав Свою проповідь Ісус Христос. Багато хто живе без покаяння, а воно є примиренням з Господом, є очищенням від бруду гріхів. Піст вимагає від нас: «Створіть же плід, достойний покаяння»(Мф. 3. 8 ). Від покаяння кожного залежить зміна життя нашого народу, нашої рідної Батьківщини. 


– Які можна дати настанови православним віруючим Бердичівщини?
Піст є набагато більшим, ніж просто утримання від їжі. Піст – це гармонійне поєднання духовного і тілесного в людині. Він дає ясність розуму, тверезість мислення і спокій духу. Потрібно взяти на себе труд молитви, творити соборну молитву, щоби вона була сповнена Божественної енергії, благодаті Божої. Господь чекає від нас молитовного спілкування, Отець Небесний любить нас… Але чи є відповідь Богу від нас? Ми порою шукаємо спокою в гріховному забутті, спокусах та уявних благах. Шлях посту дає духовну радість, любов, добро та милосердя, які ведуть людину до блаженства на землі і до вічного блаженства на Небі.


Свята Церква спрямовує нас до покаяння та посту, навчає, як і для чого жити, щоби кожний побачив себе і знайшов сили для духовного зростання. У часи випробувань люди завжди об’єднувалися навколо Матері Церкви. І нині нам необхідно прийти до традиції духовного єднання, повертатися до свого коріння. Ми прагнемо осягнути культуру західного світу, але в нас є чим пишатися, нам потрібно зберігати і примножувати нашу духовну спадщину, звідки черпати силу і мудрість.


Великий піст запрошує всіх зростати в любові, добрі і оновленні. Бажаю пройти терен великопісного подвигу, принести гідні плоди покаяння, стяжати благодать Духа Святого і з чистим серцем досягти Світлого Христового Воскресіння!


Прес-служба Бердичівського благочиння

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.