ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

П'ятниця, 29 Трв

  • Бердичівський Базар

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА

10 квіт. 2015

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви.


Дорогі брати і сестри!


Від щирого серця, сповненого пасхальною радістю, звертаю до вас радісні та життєствердні слова пасхального вітання: Христос Воскрес!


Через тисячоліття звучить це благовістя: від того пам’ятного світанку, відколи вперше пролунали ці слова, відколи учні Христові побачили відвалений камінь та порожній гроб і ангели сказали їм, що Розіп’ятого немає тут – Він воскрес! Тому Сам Господь, живий і недоторканий, явився жінкам-мироносицям, учням на Еммауській дорозі, а відтак і усім апостолам, зібраним разом. (Мк. 16: 9-14).


Минулого тижня ми духовним зором разом з апостолами та мироносицями споглядали Ісуса Христа, відкинутого старійшинами народу, бачили, як Його схопили, били, засудили на смерть і розіп’яли. Ми бачили глибину Божого смирення і самоприниження – Правда була оббрехана, Творець світу – зганьблений, Джерело життя – засуджене на смерть. Ці невимовні страждання Христос перетерпів задля нас: «Він ранений був за гріхи наші і мучений був за провини наші, кара на Ньому була за наш мир, Його ранами ми вилікувані!» (Іс.53:5). Воскресіння Ісуса Христа стало тріумфальним завершенням Хресного подвигу – перемогою Життя, Добра і Правди.


Пасха – джерело віри! Воскресіння Христове стверджує нас у вірі: «Якщо Христос не воскрес, то марна віра наша» (1Кор. 15:14). Христос Спаситель через воскресіння з мертвих справдив і довершив спасіння людства.


Пасха – основа надії! У Своєму Воскресінні Христос дарує кожній людині надію на вічне життя. Смерть дочасна, це не останнє слово чи вирок, бо вона переможена Життям, «поглинута … перемогою» (1Кор.15:54).


Ця впевненість грунтується не на теоріях чи філософських рефлексіях, а на історичному факті: Ісус Христос, розіп'ятий за нас при Понтії Пілаті, страждав і був похований, воскрес у третій день у Своєму прославленому тілі.


Як немовля простягає свої крихітні долоні та огортається теплом і світлом, так сьогодні кожен воістину віруючий християнин, незважаючи ні на які незгоди і злобу, відкриває своє серце до єдності у любові, до примирення. Пасхальне світло без усяких зусиль проникає у підсвідомість та сіє велич вчення вічно живого Агнця Божого, єднаючи усіх спільною Великодньою радістю. І підтвердженням цього є відомий вислів святителя Іоанна Златоустого: «Ті, що постилися, та ті, що не постилися, святкуйте разом, завзяті та ліниві, вшановуйте цей день».


Воскреслий Господь скасував могутність смерті. Тому ми сьогодні «смерти празднуем умервщление, адово разрушение, инаго жития вечнаго начало». Саме ця надія, подарована Воскресінням Христа, допомагає християнам не боятися зустрічі зі смертю, втішає і допомагає нашому народу пережити втрати молодих воїнів, що героїчно віддають свої життя за ближніх своїх.


Пасха являє силу Божої любові! Воскресіння Христове є не лише подією далекої історії, предметом спомину і шанування – воно стосується кожної людини. Ісус воскрес не для того, щоб пам'ять про Нього жила в серцях учнів, але щоб Він Сам жив у нас, посеред нас і щоб у Ньому ми могли залучитися до радості вічного життя.


Світло Воскресіння, що засліпило воїнів біля гробу, пробивається крізь віки і осяює кожну душу. «Воскресение Христово видевшее, – співаємо ми нині, – поклонимся святому Господу Іисусу». Проте ми є не лише свідками Воскресіння – ми його співучасники та спадкоємці! У сопричасті Божественної Євхаристії ми отримуємо сім’я воскресіння і завдаток вічного життя: «Хто Тіло Моє їсть і Кров Мою п'є, – каже Христос, – той має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день» (Ін. 6:54).


Дорогі брати і сестри! Нині, у світлій таємничості пасхальної ночі, звернімо щиру молитву до Воскреслого Господа про нашу багатостраждальну Україну, щоб Він дарував нам мир!


Дорога моя паство! Сердечно вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням – Пасхою Господньою! Нехай Воскреслий Спаситель світу благословить кожного з вас миром, здоров’ям і благоденством!

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

+ НИКОДИМ, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський
Пасха Христова, 2015 р.
м. Житомир

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.