Створення ради, проблеми з базою для тренувань, рейтинги та фінансування – у Бердичеві мер зустрічався зі спортсменами — РІО Бердичів

Понеділок, 29 Листопада

Створення ради, проблеми з базою для тренувань, рейтинги та фінансування – у Бердичеві мер зустрічався зі спортсменами

Головувала на цій зустрічі щоправда вже вдруге заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська, яка чітко по поличках розклала усі пункти обговорення, починаючи з фінансування та створення спортивної ради і закінчуючи тлумаченням того, що потрібно дрібні проблеми вирішувати самотужки, не чекаючи чогось від влади, а трохи важчі – пробувати писати гранти.

На останньому, до речі, Олена Петрівська зробила зауваження керівникам спортивних секцій, шкіл і тренерам, адже ніхто ні разу не написав жодного гранту, за переможні кошти якого можна багато чого зробити у плані поліпшення умов тренування дітей та юнацтва. Зате, як зазначила заступник міського голови, усі дивують зверненнями, що потрібно лампочки вкрутити, дермантин частково зіпсований і його потрібно змінити, трактора тиждень чекали для розчистки снігу, наче це буде міський голова робити чи заступники особисто.


А почалася зустріч, на яку міський голова прийшов дещо згодом, через наявність важливих робочих питань, зокрема – офіційного представлення голови Бердичівської РДА, із приємних для Бердичева новин – озвучення імен спортсменів, котрі вже цьогоріч стали переможцями змагань, та витрат на поїздки. Мова йде про стрибки у довжину – Владислав Мазур, стрибки у висоту - Дмитро Нікітін, стрибки у висоту – Роман Петрук, бокс – Олег Чулячеєв, Роман Маркарян. Це все здобутки бердичівлян у спорті за невеликий проміжок часу. Проте Ігор Марченко дуже прохав тренерів і спортсменів звернути увагу на те, щоб робили фото під час змагань, чемпіонатів та вказувати результати, надаючи їх у відділ молоді і спорту, аби можна було висвітлювати у соціальних мережах це і популяризувати спорт у нашому місті.


Олена Петрівська додала, що кожного року у Бердичеві відбувалася подія, на якій нагороджували бердичівлян за гарні результати, перемоги та здобутки у різних сферах. А можна організувати захід спортивного напрямку, який в Житомирській ОДА роблять і який у 2005 році проводили й у нашому місті під назвою «Бердичів спортивний». Тож можна повернутися до цієї традиції, щоб відзначати бердичівських спортсменів.


Головний бухгалтер донесла до відома присутніх, скільки коштів було витрачено за визначений період: із 80 000 грн., виділених загалом на олімпійські види спорту, на легку атлетику із закладених 10 000 грн. було витрачено майже 5 000 грн. Решта коштів ще залишаються на місці, поки що не витрачені.
За час від минулої зустрічі зі спортсменами до цієї було проведено багато роботи, зокрема і відвідини будівлі спортивної зали змішаних єдиноборств Володимира Гурського, який нині добудовується і вирішується питання передачі майна, готуються документи про роз’єднання двох установ в окремі юридичні – Палац спорту та басейн, готують звернення до Фонду Кличка та голови Асоціації міст України про повернення боксерського турніру до Бердичева і багато інших важливих питань.
Також було наголошено на тому, що багато представників спортивної громади Бердичева надавали пропозиції про те, як можна організувати співпрацю із відділом молоді і спорту, що нового можна зробити, як поліпшити те, що є. Зокрема, надійшла пропозиція від директора «Спорт для всіх» про проведення Чемпіонату області з шахів у нашому місті, на що у бюджеті по неолімпійським видам спорту заплановано 2 000 грн. і їх на це вистачить, а також міський чемпіонат на базі свого клубу. Є іще гарна ідея відроджувати і художню гімнастику у місті, організувавши початкову школу для цього, бо в ліцеї спортивному є команда гімнасток, але ці діти не є бердичівлянами, а наші жителі могли б прославляти місто і цим видом спорту.


Важливим моментом стала пропозиція щодо створення ради з фізичної культури і спорту у місті, аби щоразу не збирати тренерів, бо навіть раз на місяць відволікати їх від щоденного насиченого графіку є проблемним. У Бердичеві налічується 22 види спорту, з яких 9 – олімпійських і 13 – неолімпійських, і по одному представнику з кожного можуть увійти до складу цієї ради. З кожного виду спорту подані кошториси і, виходячи з них, якщо хтось не використовуватиме виділене фінансування, то його можна буде перекинути тим, в кого наявне недофінансування чи більші витрати на змагання.


На рахунок фінансування, до речі, то по відділу молоді і спорту виділено кошти згідно з трьома позиціями: підтримка олімпійських видів спорту – 80 000 грн. на рік (легка атлетика – 10 000 грн., бокс – 10 000 грн., вільна боротьба – 5 000 грн., баскетбол – 10 000 грн., важка атлетика – 5 000 грн., решта – на всеукраїнські турніри з футболу, боксу, стрибків, що проходять у Бердичеві), підтримка неолімпійських видів спорту – 45 000 грн. (шахи – 2 000 грн., таїландський бокс – 6 000 грн., легка атлетика ветерани – 1 000 грн., футзал – 12 000 грн., кікбоксинг WAKO – 5 000 грн., традиційне карате – 9 000 грн., футбол ветерани – 3 000 гривень, кіокушинкай карате – 4 500 грн., армспорт – 1 800 грн., пауерліфтинг – 700 грн.) і стипендії спортсменам – 24 000 грн. І дві спортивних школи мають ще свої кошториси, в яких вказані по пунктам кошти також з міського бюджету.


Бердичівлянка Юлія Олішевська виступила з пропозицією розробити у місті такий собі рейтинг спортсменів і розподіляти фінансування наступним чином: хто вище у цьому рейтингу – більше коштів, хто нижче – значить дещо менше. Для прикладу, на чемпіонатах спортсмени з кожного виду спорту набирають очки, які згодом сумують і виходить рейтинг цього виду спорту. Тому, за словами спортсменки, незрозуміло, чому на легку атлетику виділено лише 10 000 грн., тоді як атлети їздять на чемпіонати і привозять майже завжди призові місця.


Про наболіле висловився і легкоатлет Віктор Лонський, мовляв, вони займаються у військовій частині, де температура сягає 7 градусів і це впливає на зв’язки, впливає на тренування, а це спортсмени, які виступають у Європі. Неодноразово говорилося, що запланований спортивний комплекс ніхто не побудує за літо, тому потрібно якось ділитися тим, що є, домовлятися, поміщатися. Як варіант, бердичівлянин пропонував виділити місце у ДЮСШ ім. В. О. Лонського, але його потрібно ділити з борцями. Запропонував зробити у цій школі покриття, на якому могли б тренуватися і одні, і інші. Але, знову ж таки, виникли протиріччя, бо, по-перше, це покриття швидко зіпсується і його потрібно буде щотижня змінювати, а по-друге – це години дві його потрібно розстилати і стільки ж застилати кожного разу, і часу тренуватися тоді не буде взагалі.


Взагалі звучала ідея, щоб якось у майбутньому, можливо, за кошти меценатів, обласних чи державних фінансувань тощо збудувати манеж, де могли б спортсмени і бігати, і стрибати, щоб не було цих проблем. До речі, як зазначила Юлія Олішевська, у них єдине місце для тренувань – це стадіон, який вони з чоловіком для цього чистять від снігу, бо інших варіантів немає, але це теж не діло. Для цього потрібне спеціальне обладнання, бо навіть звичайний тракторець може пошкодити покриття на стадіоні.


Проблем, підсумовуючи те, що було сказано під час двогодинної зустрічі, є немало, причому у багатьох видах спорту, але потрібно їх вирішувати спільно. Сказано було багато, виступали багато представників спортивної громади міста, про всіх детально не напишеш, але ця зустріч не остання – на наступний тиждень запланована іще одна. Насамкінець Олена Петрівська записала уже визначених і тих, хто ще під питанням, кандидатів у раду з фізкультури і спорту, та дуже і дуже просила все ж брати участь у написанні грантів, адже це гарна можливість мати додаткове фінансування на потреби, навіть якщо це придбання стільців чи чогось іншого.

sportsmeni zust 2

sportsmeni zust 3

sportsmeni zust 4

sportsmeni zust 5

sportsmeni zust 6

sportsmeni zust 7

sportsmeni zust 8

sportsmeni zust 9

sportsmeni zust 11

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.